אבו מאזן
צילום: אי-פי

בכיר פלסטיני לכאן חדשות: 90% שהבחירות לפרלמנט הפלסטיני יידחו

אבו מאזן עדיין לא קיבל החלטה גם בתום שורת דיונים בנושא שנערכו השבוע • חמאס מתנגד לדחיית הבחירות ודורש לקיימן בירושלים גם בלי הסכמת ישראל
גל ברגר
21 באפריל 2021
22:00

בכיר ברשות הפלסטינית אמר היום (רביעי) לכאן חדשות שלהערכתו, ישנה סבירות גבוהה שהבחירות לפרלמנט הפלסטיני שנועדו להיערך בעוד כחודש  – יידחו. לפי הגורם, "נכון לעכשיו, 90% סיכוי שהבחירות יידחו". ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן עדיין לא קיבל החלטה אם לדחות את הבחירות, גם בתום שורה של דיונים בנושא שנערכו השבוע במוקטעה ברמאללה.


ברשות הפלסטינית הצביעו בימים האחרונים על אפשרות שהבחירות יידחו, אם ישראל לא תאפשר להם לקיים את הבחירות גם במזרח ירושלים. לכאן חדשות נודע שבימים האחרונים גבר הלחץ על אבו מאזן מתוך סביבתו הקרובה לדחות את הבחירות. בין השאר החשש הוא מהעובדה שהפת"ח מגיע לבחירות מפוצל, וחמאס עלול להשיג דריסת רגל בשלטון הפלסטיני בגדה, באופן שישליך לרעה על היחסים בין הרשות לבין ישראל והממשל בוושינגטון.

לדברי מקורות פלסטינים, מי שנמצא בראש המאמץ להביא לדחיית הבחירות הם בכיר הרשות חוסיין א-שייח וראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג'. מלבדם, עוד שורה של אישים בפת"ח וראשי מנגנוני ביטחון של אבו מאזן מתנגדים לעריכת הבחירות בעת הזו. חמאס בשלב זה מתנגד לדחייה וטוען כי יש לאלץ את ישראל לקיימן במזרח ירושלים, גם במחיר של מאבק, ואין להיתלות בעמדה הישראלית המעורפלת בעניין הזה כתירוץ לדחיית הבחירות.

הראיס: איך הפך אבו מאזן מתקווה ליברלית לשליט יחיד? האזינו ל"עוד יום"