דיאן וורן, השבוע
צילום: אי-פי

כותבת הלהיטים שהפכה לדמות הטראגית של האוסקר

היא כתבה את שיר הנושא של ארמגדון, את אחת הבלדות הידועות של סלין דיון ונחשבת לאחת הפזמונאיות הגדולות בארצות הברית • אבל למרות הרפרטואר המרשים שלה - דיאן וורן הפסידה השבוע את הפסלון הנכסף, ולא בפעם הראשונה
אלון פרוכטר, תרבות הערב
01 במאי 2021
11:26

רובכם ודאי מכירים את השירים שהיא כתבה ללא מעט סרטי קולנוע, אבל סביר להניח שאת השם דיאן וורן קצת פחות. בטקס פרסי האוסקר ה-93 שהתקיים בתחילת השבוע בתחנת הרכבת של לוס אנג'לס, בין המנצחים והמפסידים שישבו בקהל ישבה גם וורן ולא בפעם הראשונה. בשנים האחרונות היא הפכה בעל כורחה ל"דמות הטראגית" של האקדמיה לקולנוע, לאחר שהתמודדה על הפרס לשיר המקורי הטוב ביותר לא פחות מ-12 פעמים - ללא הצלחה.

האזינו לפינה מתוך "תרבות הערב" בכאן רשת ב

וורן התמודדה לראשונה על הפרס בטקס הפרסים בשנת 1987 עם Nothing's Gonna Stop Us Now, מהסרט "אהבה בחלון ראווה". כשמולה התמודד על הפרס שיר הנושא של הסרט "ריקוד מושחת", הקרב על הפסלון היה אבוד מראש.

הפעם הראשונה של וורן, מתוך "אהבה בחלון ראווה" (1987)

בשנת 1996 התמודדה וורן עם שיר הנושא של הסרט "צמודים אישית" Because You Loved Me בביצוע סלין דיון. את הפסלון קיבל לבסוף המלחין אנדרו לויד ובר על שיר הנושא שכתב למחזמר "אוויטה". כעבור שנה התמודדה שוב אבל הפסידה לשיר הנושא של טיטניק. בשנה לאחר מכן, שיר הנושא שכתבה ללהקת איירוסמית' I Don't Want to Miss a Thing לסרט ארמגדון, אמנם הצליח במצעדי הפזמונים - אבל הפסיד את הפסלון לדואט של וויטני יוסטון ומריה קארי מתוך "נסיך מצרים".

הפעם הרביעית של וורן, מתוך "ארמגדון" (1998)

וכך למרבה הצער, זה קרה גם בתחילת השבוע. וורן התמודדה בטקס עם Io sì, שיר הנושא שכתבה לסרטה של סופיה לורן "כל החיים לפניו", בביצוע הזמרת האיטלקיה לאורה פאוזיני. אף על פי שזכתה איתו בקטגוריה המקבילה בטקס פרסי גלובוס הזהב בחודש שעבר, גם הפעם הלך הפסלון הנכסף לזמרת האמריקנית H.E.R עם שיר הנושא שכתבה לסרט "יהודה איש קריות והמשיח השחור".

הפעם ה-12, בטקס פרסי האוסקר השבוע (באדיבות A.M.P.A.S.® ©, yes ו-STINGTV)

אז רק נגיד, אמנם לוורן אין עדיין אוסקר על המדף, אבל פרסים אחרים לא חסרים לה: וורן בת ה-64 זכתה כבר בפרס גראמי, פרס אמי ובשלושה פרסי בילבורד. בזכות להיטים אחרים שכתבה, כמו Can't Fight the Moonlight מהסרט "חופשיות על הבר", If I Could Turn Back Time של שר או Un-Break My Heart של טוני ברקסטון, אפשר להיות בטוחים שתמלוגים לא חסרים לה.