מונס דאבור

מונס דאבור: "אללה לא מעלים עין - הוא ממתין ליום הדין"

שחקן נבחרת ישראל בכדורגל פרסם ציטוט מהקוראן, בהתייחסות לאירועים בירושלים • ההתאחדות לכדורגל: "מצפים משחקני הנבחרת להתבטא באופן שתורם לאחדות"
ליאן וילדאו וערן זינגר
08 במאי 2021
18:20
עודכן ב 13:40

שחקן נבחרת ישראל, מונס דאבור, העלה היום (שבת) פוסט בחשבון האינסטגרם שלו עם התייחסות לאירועים האלימים בירושלים. בפוסט עלה צילום של הר הבית ופסוק מהקוראן: "אל תחשבו שאללה מעלים עין ממבצעי העוולה, הוא רק ממתין ליום הדין". בין מי שסימנו לייק לפוסט גם שחקן נבחרת אחר, חאתם עבד אלחמיד. לחשבון יותר מ-125 אלף עוקבים.

העקבות הפרסום של דאבור, נמסרה הודעה מההתאחדות לכדורגל, לפיה היא "מצפה מכל ספורטאי, ודאי משחקני נבחרת, להקפיד להתבטא באופן שתורם לאחדות, לפיוס ולרגיעה. השחקנים, דמויות מובילות ומודל לחיקוי, חייבים להכיר בהשפעתם על השיח ולהיות מודעים היטב לתוצאות פרסומים יזומים על ידם שיש בהם להעמיק שסעים וקיטוב.

"דווקא בימים מורכבים, בעלי פוטנציאל נפיץ במיוחד, חובה על כל אחד להקפיד שבעתיים על כל פרסום מעורר מחלוקת. ככל שההתאחדות לכדורגל תמצא ששחקני נבחרות לא הפנימו את מעמדם ואת תפקידם, היא תפעל נגדם במישור המשמעתי. להיות חלק מנבחרות הייצוג, גאוות מדינת ישראל, זאת זכות גדולה שבצידה אחריות עצומה".