נפתלי בנט
צילום: אהוד אמיתון/TPS

בנט ל-CNN: "לא נהיה כבולים על ידי תומכי טרור"

יו"ר ימינה סירב להתייחס לאפשרות של שיתוף פעולה עם הסיעות הערביות, אך הדגיש: "עושים הכל כדי להוציא את ישראל מהפלונטר" • לפיד לריבלין: ממשיך במאמצים להרכיב ממשלה למרות המצב הביטחוני • עבאס: אין מנוס מלשוב למגעים הפוליטיים להרכבת הממשלה אחרי שהאש תדעך • בנט: החמאס צריך לשלם מחיר יקר, הליכוד - מפלגה שמוליכה את המדינה ממחדל לאסון
ערן זינגר ובן יניב
12 במאי 2021
08:39
עודכן ב 19:25

יו"ר ימינה נפתלי בנט סירב להתייחס היום (רביעי) לאפשרות שישתף פעולה עם הסיעות הערביות על מנת להקים ממשלה. בריאיון לרשת CNN האמריקנית הוסיף בנט: "אני וחבריי לא נהיה כבולים על ידי תומכי טרור". עוד אמר כי אינו בטוח אם יהיה ראש ממשלה, אך כי "אנו עושים הכל על מנת להוציא את ישראל מתוך הפלונטר הזה והליכה לבחירות נוספות".

מוקדם יותר הודיע יו״ר יש עתיד, יאיר לפיד, לנשיא המדינה, ראובן ריבלין, כי בכוונתו להמשיך במאמצים להרכיב ממשלה למרות המצב הביטחוני. יושב ראש רע"ם, מנסור עבאס, אומר הבוקר כי אין מנוס מלשוב למגעים הפוליטיים להרכבת הממשלה אחרי שהאש תדעך. בריאיון לנאדר אבו תאמר ברדיו מכאן, אמר עבאס: "יש לנו הזדמנות אמיתית למלא תפקיד חשוב בפוליטיקה הישראלית למען החברה שלנו". הוא קרא לשמור על החוק: "מותר להפגין אבל לא להתפרע ולפגוע".

הגפרור שהדליק את האש | האזינו לעוד יום

יו"ר ימינה נפתלי בנט התייחס להסלמה הביטחונית ואמר כי הוא קורא לממשלה לא לסיים את הסבב הנוכחי בעזה לפני שחמאס משלם מחיר יקר. הוא תקף את הליכוד ואמר כי היא "הפכה ממפלגת שלטון למפלגה שנכשלת בניהול המדינה ומוליכה אותה ברשלנות ממחדל לאסון". עם זאת, הוסיף: "ימינה תיתן גיבוי מוחלט לכל צעד להשבת הבטחון של ממשלת נתניהו-גנץ, במנותק מכל חישוב פוליטי". 

שלשום הודיעה רע"ם כי היא מקפיאה את המגעים עם יו"ר ימינה נפתלי בנט ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד, עד לרגיעה במהומות בירושלים. בכיר ברע"ם אמר לכאן חדשות כי במפלגה לא  יודעים אם יוכלו לשוב למשא ומתן לפני תום המנדט של לפיד, וכי הדבר תלוי בהיקף ההסלמה.

יכול להיות שזה נגמר?| האזינו לעוד יום