המשפחה לאחר ניסיון הלינץ'

משפחה יהודית ניצלה מניסיון לינץ' באום אל-פחם

המון ערבי תקף את יושבי הרכב שנכנס בטעות לעיר. ילד בן 4 נפצע, להורים שברים בידיים ובאף. "קרעו את האוטו", סיפרה סבת המשפחה
אורלי אלקלעי
14 במאי 2021
08:28

משפחה יהודית הובלה אתמול (חמישי) בטעות באמצעות הווייז לאום אל-פחם והותקפה על ידי המון ערבי בעיר. ההורים נפצעו ונרגמו להם שברים בידיים ובאף. אחד מהילדים, בן ארבע, נפגע במצחו. "הם התכוונו לנסוע להורים שלו והווייז כנראה כיוון אותם דרך שם", סיפרה סבת המשפחה. "הבת שלי התקשרה אליי ואמרה לי 'אמא עושים לנו לינץ'. בתוך האוטו היו ילדה בת שלושה חודשים, ילד בן שלוש והילד בן הארבע. היא לא ידעה איפה היא. קרעו את האוטו והכלבה נעלמה. הווייז הטעה אותם והוביל אותם לשם. אנשים מהכפר חסו עליהם ושמרו עליהם כדי שיפסיקו להרביץ להם".

קודם לאירוע נורה באום אל פאחם לוחם מג"ב ונפצע באורח בינוני. הוא פונה לבית החולים העמק בעפולה. פורעים ערבים השליכו במהלך הפרות סדר בעיר בקבוק תבערה לעבר קבוצת שוטרים שעמדו סמוך לתחנת משטרה בעיר.

הלילה נותח החייל בן ה-19 שעבר לינץ' ביפו. צוות של שלושה נוירוכירורגים בכירים הוזעק לנהל את הניתוח המורכב כתוצאה מפגיעת ראש קשה ודימום נרחב, אותו הם הצליחו לעצור, מסרו בבית החולים איכילוב. החייל מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי.

בנוסף, במהלך הלילה הובל לבית החולים חייל נוסף בן 19, שהיה על אזרחי. לדבריו, הוא יצא ממסעדת אבולפיה, נחסם על ידי רכב והופל לרצפה על ידי פורעים שהתנפלו עליו במכות. מצבו קל.