תיעוד מצלמות: משליכי בקבוק התבערה ביפו, הלילה

בן 12 מיפו נפצע קשה מהשלכת בקבוק תבערה לביתו

גם אחותו בת ה-10 נפגעה, מצבה קל. האב לכאן חדשות: "שיחקנו ופתאום זה קרה, לא מבין איך הגענו למצב הזה". כיוון החקירה המרכזי: ערבים שהתכוונו לפגוע ביהודים טעו בכתובת
משה שטיינמץ
15 במאי 2021
12:34
עודכן ב 20:31

ילד בן 12 אושפז במצב קשה עם כוויות בפניו, מפגיעת בקבוק תבערה הלילה (שבת) בביתו בשכונת עג'מי ביפו. הילד מורדם ומונשם במחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים שיבא בתל השומר. גם אחותו נפצעה מהאש, ומצבה מוגדר קל. הערב נמסר כי כיוון החקירה המרכזי הוא ערבים שהתכוונו לפגוע ביהודים וטעו בכתובת.

 

העימותים בערים המעורבות המשיכו גם הלילה, כשעימותים פרצו ביפו, לוד, מזרח ירושלים ומספר מוקדים בצפון הארץ. בעימותים בין צעירים ערבים בלוד לבין כוחות מג"ב, נפצע קל צעיר ערבי מירי המשטרה לאחר שהשליך לעברם בקבוק תבערה. במקביל, מתנ"ס בשכונת הרכבת בעיר עלה באש וכמה בני אדם טופלו לאחר שנפגעו משאיפת עשן. 

אתר החדשות "כול אלערב" דיווח על 50 פצועים בכפר כנא שבגליל, בעקבות מעצרו של סגן מנהיג התנועה האסלאמית, כמאל חטיב. על פי הדיווח, מצבם של שני פצועים קשה. מאות מתושבי הכפר התעמתו עם כוחות הבטחון בעת המעצר. המשטרה פיזרה את המתפרעים באמצעים לפיזור הפגנות ואף באש חיה. בהודעת השב"כ, לאחר המעצר, נאמר כי חטיב עושה שימוש במעמדו הציבורי כדי להתסיס את המתפרעים בהר הבית וברחבי הארץ, אף שהוזהר כמה פעמים.