מתוך התיעוד

מנהל בי"ס ברעננה תועד מיידה אבנים על ערבים בלוד

המנהל להורים בווטסאפ: "טעות בשיקול הדעת". חלק מהורי התלמידים גיבו וחיזקו אותו • יו"ר מרצ הורוביץ קרא לזמן את המנהל לשימוע לפני פיטורים. ח"כ טיבי: אם הוא היה ערבי – הוא היה עצור ומפוטר • לאחר הפרסום בכאן חדשות - משרד החינוך הגיש תלונה במשטרה נגד מנהל בית הספר ברעננה
אוריה אלקיים
19 במאי 2021
07:01
עודכן ב 20 מאי 12:23

>> 20.05.21 | לאחר הפרסום בכאן חדשות - משרד החינוך הגיש תלונה במשטרה נגד מנהל בית הספר ברעננה

מנהל בית ספר ברעננה השתתף בהתפרעויות בעיר לוד ואף יידה אבנים לעבר ערבים, כך פורסם הבוקר (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. תלמידי בית הספר המדעי תורני כפר בתיה ברעננה, הופתעו לראות את רבם, מנהל בית הספר, מיידה אבנים.

תיעוד יידוי האבנים על ידי המנהל

התקרית אירעה בשבוע שעבר ברביעי בלילה באירוע שבו ערבים ויהודים יידו אבנים אלה באלה. תיעוד ההתפרעויות פורסם במוצאי השבת בעמוד היוטיוב של כאן בפרק בסדרה "דוקותיים". לאחר שבישרו לו תלמידיו כי מעשיו תועדו - שיגר מנהל בית הספר הודעה בקבוצת הווטסאפ של ההורים.

בהודעה כתב כי "המציאות שנקלעתי אליה היתה טעות בשיקול הדעת ובדיעבד לא הייתי צריך כמנהיג חינוך וכאיש ציבור לנסוע למקום מורכב כזה". המנהל הוסיף קריאה לשמור על החוק ועל כבוד האדם, להימנע מכניסה למצבים מסוכנים ומורכבים ובשום אופן לא לקחת את החוק לידיים.

עוד הבהיר המנהל כי הם נשלחו לסייע למשפחה יהודית שהותקפה בביתה, וטען שבדרך לשם נקלעו לאירוע קשה כלשונו של "זריקת אבנים, בקבוקי תבערה, זיקוקים בכינון ישיר ועוד". חלק מהורי התלמידים גיבו אותו ואף חיזקו אותו.

המנהל ביקש שלא להגיב, ממשרד החינוך נמסר כי הנושא נמצא בבדיקה. יו"ר מרצ ניצן הורוביץ קרא לשר החינוך גלנט לזמן את המנהל לשימוע לפני פיטורים. "אדם שעוסק בחינוך הדור הבא ואמור לשמש דוגמה לתלמידיו לא יכול לקחת חלק באירועים אלימים שכאלה", הוא כתב לשר החינוך. גם יו"ר תע"ל אחמד טיבי התייחס לאירוע וקרא לפטר את המנהל: "אם הוא היה ערבי הוא היה עצור עד תום ההליכים ומפוטר לאלתר. הוא אדם לא ראוי לניהול מוסד חינוכי". 

בארגון השומר החדש ביקשו להבהיר: המצולם בכתבה שלובש חולצת הארגון אינו מתנדב השומר החדש או פועל מטעמו.