רקטות מלבנון לעבר הקריות

פלגים פלסטיניים ירו 4 רקטות מלבנון, צה"ל הגיב באש

הרקטות נורו מדרום המדינה לעבר הקריות והגליל המערבי. רקטה אחת נפלה בשטח פתוח בשפרעם, שתיים נפלו בים ואחת יורטה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. ראש הממשלה יקיים הערכת מצב עם בכירי מערכת הביטחון
כתבי כאן חדשות
19 במאי 2021
16:33
עודכן ב 17:38

שידור ישיר בכאן 11

ארבע רקטות נורו אחר הצוהריים (רביעי) מדרום לבנון לעבר אזור הקריות והגליל המערבי. אזעקות נשמעו ביישובים באזור. איש לא נפגע מהירי, אך שני בני אדם נחבלו קל בדרכם אל המרחב המוגן, וכמה לקו בחרדה. לא דווח על נזק שנגרם כתוצאה מן הירי. את הרקטות ירו פלגים פלסטיניים. צה"ל אישר כי רקטה אחת יורטה על ידי מערכת הגנה אווירית, רקטה אחת נפלה בשטח פתוח בשפרעם ושתיים נוספות נפלו בים. 

בתגובה, ירו כוחות ארטילריה של צה"ל אל מספר מטרות בשטח לבנון. לפי דיווח בערוץ אל-ג'זירה ירה צה"ל לעבר עיר החוף צור שעל פי החשד ממנה נורו הרקטות לעבר ישראל. כלי תקשורת לבנוניים וערביים דיווחו גם על גיחות של חיל האוויר בכמה אזורים בדרום לבנון.

יש תמונה שתנצח את המלחמה בעזה? האזינו להסכת "עוד יום"

בעקבות הירי יקיים הערב ראש הממשלה הערכת מצב עם בכירי מערכת הביטחון. עיריית נהריה הודיעה כי נערכת לפתיחת המקלטים הציבוריים ברחבי העיר, ובשלב זה ההנחיה היא להמשיך בשגרה רגילה. גם בעכו ובקריית ים הודיעו על פתיחת מקלטי העיר בהנחיית פיקוד העורף.

השר אופיר אקוניס התייחס לירי מלבנון בריאיון לדב גילהר בכאן חדשות ואמר כי אין לישראל אינטרס לפתוח חזית - "אבל אם הדברים יכפו עלינן נדע להתנהל. צריך להגיב על הירי, ולהשיב אש למקורות הירי. צריך לבחון מי ירה לעברנו".

שלשום נורו מכיוון לבנון שש רקטות שנפלו כולן בשטח לבנון עצמה. צבא לבנון מצא שישה קני שיגור באזור שממנו שוגרו הרקטות אמש. צה"ל השיב בירי פגזים, בשונה מהפעמים הקודמות שבהן שוגרו רקטות מלבנון לעבר ישראל. בעקבות הירי, כל היישובים במרחק 4 ק"מ מגבול לבנון הונחו לפתוח מקלטים.

בהכנת הכתבה השתתפו: רועי קייס, חן ביאר, איתי בלומנטל, אורלי אלקלעי