חייל מובל לכלא צבאי, ארכיון
צילום: פלאש 90. למצולמים אין קשר לכתבה

פרשת המוות בכלא הצבאי: קצין המודיעין לא הואשם בריגול או בגידה

בית הדין הצבאי התיר לפרסום שקצין אמ"ן שנמצא מת בתאו לא הואשם בעבירות "ריגול או בעבירה של בגידה, ולא היה במגע עם סוכן זר או הופעל על ידו". עורך הדין של משפחת הקצין: המשפחה עוסקת כעת בנסיבות מותו הטראגי של בנם ובמציאת האחראים לכך
איתי בלומנטל
03 ביוני 2021
20:19

פרשת מות קצין אגף המודיעין בתאו בכלא: בית הדין הצבאי התיר הערב (חמישי) לפרסם שקצין המודיעין "לא הואשם בריגול או בעבירה של בגידה, ולא היה במגע עם סוכן זר או הופעל על ידו". בנוסף, נמסרה הודעה מעורך הדין המייצג את משפחת הקצין, לפיה - "המשפחה עוסקת כעת בנסיבות מותו הטראגי של בנם ובמציאת האחראים לכך".

עוד הותר לפרסם כי בחודש ספטמבר 2020, לאחר חקירה של מצ"ח, הוגש נגד הקצין ששירת באגף המודיעין כתב אישום לבית הדין הצבאי. הקצין נעצר בהחלטת בית הדין הצבאי והתקיים בעניינו הליך של גישור.

בלילה שבין 16 ל-17 במאי 2021, נמצא הקצין בבסיס כליאה צבאי במרכז הארץ במצב קשה. הקצין פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, שם נקבע מותו. הודעה נמסרה למשפחתו. היחידה לחקירות פנים של צה״ל (המקבילה הצבאית למח"ש) פתחה בחקירת נסיבות האירוע, בסיומה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית.

הדיונים בעניינו של הקצין ז"ל נערכו בדלתיים סגורות והוצא צו איסור פרסום גורף ביחס אליהם. בנוסף, הוצא צו איסור פרסום ביחס לחקירה היחידה לחקירות פנים שעניינה נסיבות מותו.

עורך הדין של משפחת הקצין מסר: "משפחתו של הקצין מגנה את הפירסומים הזדוניים בעניינו של בנם ז״ל, פירסומים שאין קשר בינם לבין המציאות. גם האשמות שיוחסו לבנם ז״ל מעולם לא הוכחו כמו גם לא נבחנו עדיין טענותיו כנגד האישומים. המשפחה עוסקת כעת בנסיבות מותו הטראגי של בנם ובמציאת האחראים לכך".