יולי אדלשטיין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אדלשטיין לבכירים בליכוד: "אתמודד מול נתניהו על ראשות המפלגה, צריך להחליף אותו"

פרסום ראשון: שר הבריאות נפגש עם פעילים בולטים במפלגה וביקש את תמיכתם • מלשכתו נמסר: "שר הבריאות נוהג לעדכן את הציבור בקולו ולא באמצעות גורמים אנונימיים"
מיכאל שמש
07 ביוני 2021
20:14
עודכן ב 20:56

פרסום ראשון: שר הבריאות יולי אדלשטיין הודיע לבכירים בליכוד כי בכוונתו להתמודד על ראשות המפלגה מול ראש הממשלה נתניהו, כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. אדלשטיין אמר בשיחות סגורות כי "צריך להחליף את נתניהו". הוא נפגש בימים האחרונים עם פעילים בולטים במפלגה וביקש את תמיכתם.


מלשכת שר הבריאות נמסר: "המשימה המשותפת של כולנו היא לסכל את הממשלה הנשענת על קולות התנועה האיסלאמית. שר הבריאות נוהג לעדכן את הציבור בקולו ולא באמצעות גורמים אנונימיים בכל הקשור להחלטות משמעותיות". 

שמו של אדלשטיין עלה לא פעם כמועמד עתידי לנשיאות המדינה, אך כעת נראה שהוא משנה כיוון. הוא כיהן בעבר כשר העלייה והקליטה ושר ההסברה והתפוצות. בין השנים 2020-2013 מילא את תפקיד יו"ר הכנסת. אדלשטיין נכנס לתפקיד שר הבריאות במאי 2020, חודשים ספורים לאחר שנגיף קורונה התפרץ בישראל. 

בסוף חודש מאי פורסם בכאן חדשות ששר האוצר ישראל כ"ץ העלה הצעה, לפיה נתניהו יאפשר למרכז הליכוד לבחור מועמד זמני שיכהן כראש ממשלה במשך שנה. עם זאת, בהצעה של כ"ץ  נתניהו נשאר יו"ר התנועה. המתווה של שר האוצר, שהוצג כפתרון לחוסר היכולת של נתניהו להרכיב ממשלה, זכה לביקורת רבה בתוך הליכוד וירד מהפרק.