Lorde

בחירות העורכים - כאן 88 | 15.6.2021

עדכון אחרון - 15.6.2021
מערכת כאן
16 ביוני 2021
13:55

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אלון עדר ולהקה - בקול גדול

זו כבר הפכה לקלישאה, עשרות שירים שיצאו מאז הקורונה פרצה לחיינו יצאו עם הודעה בסגנון "המילים תפורות לתקופה אבל נשבעים שיצרנו את זה לפני". במקרה של "בקול גדול" השיר שנכתב והוקלט כבר ב-2019 הקדים את זמנו לא רק סביב המגפה אלא סביב מצב האומה. האמת שזו לא חוכמה, המצב לא חדש אבל אלון עדר ולהקה, כהרגלם, מנסחים את המציאות בכישרון רב ובחוכמה ועוטפים אותה במוזיקה נפלאה. אלבום חדש בדרך וזה סינגל הבכורה, מחכים כבר מעכשיו לכל העוגה. 

Borito - Song For Dawn

Borito, הרכב האינדי-פופ הטרי יחסית שהוקם על ידי שחר לוי ויעל קופלנד, מכוון להחזיר את המאזין לתחושת ילדות, עם כל התמימות, המתיקות וחוסר המחויבות שבאה איתה. בכלל, הקונספט מאחורי אלבומם החדש, What We Have Now, הוא תמונת מחזור של בית ספר יסודי. Song for Dawn הוא השיר הראשון שהם כתבו, עוד לפני שבכלל היה הרכב בתכנון. מאז הצטרפו אליהם יוני דויטש וסיוון דהן ו-Borito נולדה. הקליפ לשיר הוא מכלול זכרונות שלהם מהשנה שעברו באווירת וינטג’ שמתחברת מצוין לסגנון המוזיקה. אגב המילה בוריטו כתובה עם שגיאת כתיב במכוון - הרי כל הקונספט הוא ילדות, אז הנה — שגיאת כתיב שילד ביסודי היה עושה.

Duran Duran - Invisible

בימים שבהם מציינים 40 שנה לצאת אלבום הבכורה שלהם, דוראן דוראן מעדיפים להתמקד בהווה. העבר שלנו זה טוב ויפה אבל בואו תקשיבו יש לנו גם חומרים חדשים! בתחילת העשור החמישי לחייה, הלהקה שהמציאה את עצמה מחדש בעבר כבר לא מנסה להמציא את הגלגל. היא עושה בדיוק את מה שעשתה בעבר בלי להתנצל ובלי להתאמץ. בתקופה שבה כולם מנסים לחדש ולהתחכם כל הזמן זה דווקא די מרענן לשמוע פשוט שיר רדיו טוב. אתם יודעים כזה עם בית, פזמון וחוזר חלילה.

Lorde - Solar Power

נתחיל בתוכן. השיר החדש של לורד, אחרי ארבע שנים של ציפייה, הוא הצהרה על תקופה חדשה בחייה של הזמרת הניו-זילנדית שהפכה בגיל 16 לסיפור הצלחה בין לילה כשהוציאה את אלבום הבכורה שלה - Pure Herione. האווירה שליוותה אותה באלבום ההוא, וגם באלבום שהגיע אחריו, הדרמה המלנכולית שגרמה לדיוויד בואי להכריז עליה כדבר הבא בעולם המוזיקה, נעדרת בהפגנתיות מהשיר החדש Solar Power. אם לשפוט לפי השיר, לורד של 2021 היא בחורה רגועה ושמחה יותר. בשעה טובה, היא שמה את הדמעות והעצב מאחוריה. 

נמשיך לסגנון. מהרגע שהשיר יצא לאוויר העולם הטוקבקים צווחו בהתלהבות: "Freedom 90 של ג'ורג' מייקל!" ואכן, מדובר בהשוואה בלתי נמנעת. לורד עצמה, טוענת שההשפעה המרכזית לשיר מגיעה בכלל מ-Primal Scream. כך או כך אווירת הרייבים של הניינטיז נוכחת בשיר במלואה, והרפרנסים הרבים מלווים בקולות רקע של עוד שתי גיבורות אינדי תקופתיות: פ'יבי בריג'רס וקליירו. הקליפ משלים את האווירה עם מסיבה של קיץ, ים ושמש זוהרת.

אגב עטיפת הסינגל, שכבר בעצמה הפכה לאירוע תרבותי בשל חשיפת האחוריים של לורד (הצילו! תחת!), היא כנראה רפרנס לאלבום של להקת Free, מ-1969.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים