יוסוף אל באז

האימאם של לוד: ישראל גייסה את כל אמצעי הדיכוי וההסתה כדי שאושלך לכלא – ולא הצליחה

יוסוף אל-באז שוחרר בצהריים ממעצר לאחר 4 ימים. הוא נעצר בשבוע שעבר בעקבות פרסום סרטון בפייסבוק שבו הותקף שוטר ולצדו כתב: "הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חוסר צדק"
הדס גרינברג
21 ביוני 2021
16:05

האימאם של לוד, יוסוף אל-באז, השתחרר היום (שני) ממעצר לאחר ארבעה ימים. בצאתו מבית המשפט אמר לכאן חדשות כי ישראל גייסה את כל אמצעי הדיכוי וההסתה כדי שיושלך לכלא – ולא הצליחה: "להתנהל עם האנשים אלא דרך הלאומיות שלהם או הדת שלהם או הגזע שלהם. ככה מתנהלת ישראל עמנו. יצאתי מהכלא השבח לאל, גם באמצעות הגיבורים שסבבו אותי עורכי הדין ומי שעמדו לצדי".


אל-באז נעצר ביום רביעי ונחקר בחשד להסתה בגין סרטון הלקוח מסרט אימה שבו מוצגת אלימות קשה נגד שוטר, שלצידו כתב: "הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חוסר צדק". ביום שישי קיבל בית המשפט המחוזי בלוד את ערעור המשטרה וקבע שהאימאם של המסגד הגדול בעיר יישאר במעצר עד יום שני. גורם במשטרה אמר לכאן חדשות לאחר הארכת המעצר: "מחכים לראות אם תהיה תגובה של תושבים בעיר. לא בטוח שתהייה הסלמה בלוד, אך אנחנו ערוכים". 

עורך דינו, חאלד אזברגה, אמר לכאן רשת ב כי המשטרה יכולה להמשיך את חקירתה כשמרשו נמצא "מחוץ לכותלי הכלא". עו"ד אזברגה ביקש להבהיר כי אל-באז כלל אינו תומך בחמאס. "אני מופתע מהשאלה. המשטרה לא מייחסת לו תמיכה בטרור או הסתה לטרור. הוא דמות דתית אבל השטח מושפע מהרבה גורמים ולא מגורם אחד בלבד, גם המשטרה התייחסה באופן שולי לסרטון, החקירה מתמקדת בעיקר בדברים אחרים".

תגיות:
לוד