נחל האסי בקיבוץ ניר דוד
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

המאבק על האסי: הקיבוץ יפתח מתחם למבקרים

בשלב הראשון הכניסה תוגבל ל-50 איש בהרשמה מראש ותוגדל בהמשך • מטה המאבק הגיב: "האסי הוא לא רכוש של ניר דוד ולכן ההחלטה לא שלהם"
חן ביאר ואורלי אלקלעי
22 ביוני 2021
23:18

המאבק על האסי נמשך: קיבוץ ניר דוד הודיע היום (שלישי) שמ-22 ביוני, ייפתח מתחם שיאפשר גישה לנחל בחלקו המערבי שלא דרך בתי הקיבוץ. המתחם ייפתח באופן דומה להצעת המדינה, ותתאפשר אליו כניסה של עד 50 איש במקביל וברישום מקוון מראש. בעתיד תוגדל כמות המבקרים ל-250 איש במקביל.

המתחם ייפתח על אף שאף רשות לא נטלה על עצמה את הסדרת העניין וההסדרה במתחם תעשה על ידי קיבוץ ניר דוד. הכניסה לחוף הירוק תהיה בהרשמה מקוונת מראש באתר הקיבוץ, בדומה לנהוג באתרי הטבע של רשות הטבע והגנים.

ממטה המאבק על האסי נמסר בתגובה: "רגע לפני הכרעת בית המשפט בקיבוץ ניר דוד נפל האסימון – הם הולכים להפסיד. אז מה עושה מי שהולך להפסיד? מנסה ברגע האחרון לשלוף עוד שפן מהכובע. הפעם, רגע לפני ההחלטה של בית המשפט, אחרי אינספור דיונים ועשור של מחאה, הם מודיעים שברוב חסד הם משחררים חתיכת חוף קטנה ל-50 אנשים ברישום מראש. מי ישלוט ברישום? ניר דוד. אצל מי יהיה המפתח? ניר דוד, כמובן. מי יבטיח שהם לא יסגרו את זה עוד חודש? אף אחד. האסי הוא לא רכוש של ניר דוד ולכן ההחלטה לא שלהם". 

תגיות:
נחל האסי