מתניהו אנגלמן
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מדוע במשרד המבקר סרבו להיפגש עם אלופים בדימוס?

אלופים בדימוס רצו להעביר מידע סודי, אך בתנועה לטוהר המדינות טוענים שהמבקר אנגלמן מנע פגישה עמם. נטען כי האלופים ביקשו להעביר מידע סודי על חשד לפגיעה בטוהר המידות בגוף של מערכת הביטחון. ממבקר המדינה נמסר: "במשרד מתקבלות אלפי פניות בשנה וכולן נבחנות. הודגש כי אם קיים היבט פלילי שנחשפו אליו, יש לפנות ולהגיש תלונה לרשויות אכיפת החוק"
אלמוג וגילת
24 ביוני 2021
10:55

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן אסר על עובדים במשרדו להיפגש עם שני אלופים בדימוס בצה"ל - ולקבל מהם, לבקשתם, מידע סודי על חשד לפגיעה בטוהר המידות בגוף של מערכת הביטחון. כך פרסם הבוקר (חמישי) פרשננו מרדכי גילת בתוכנית "אלמוג וגילת" בכאן רשת ב.  

שני האלופים בדימוס הם יצחק בריק, ששימש במשך כעשור נציב קבילות החיילים ויעקב (מנדי) אור, שהיה אחראי על ביקורת מערכת הביטחון במשרד מבקר המדינה ומשנה למנכ"ל המשרד. ראש התנועה לטוהר המידות, עורכת הדין אביה אלף, שמנסה לקדם את הפגישה, אמרה כי התשובה שקיבלה היא: "מסיבות שאיני יכול לפרט, לא מסתדר שנשמע את הדברים".

לדברי עורכת הדין אלף, הדבר משונה מאוד ולא מקובל. "אני לא רוצה להשתמש במילה הזוי, אבל זה חמור מאוד. החוק לא מחייב, אבל החוק לא שיער שתהיה התנגדות לקבל חומר", אמרה בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת בתוכנית.

ממשרד מבקר המדינה נמסר: "במשרד מתקבלות אלפי פניות בשנה וכולן נבחנות. כמקובל במשרד מבקר המדינה, כאשר אדם פונה ובידו מידע שברצונו להעביר, הוא מתבקש להעביר פנייה כתובה עם חומרים נלווים - וכך נמסר גם לפונים במקרה זה. לאחר קבלת החומרים, מתקבלת החלטה אם להיפגש עם הפונה. כך גם נאמר במקרה זה. בנוסף, הודגש כי אם קיים היבט פלילי שנחשפו אליו, יש לפנות ולהגיש תלונה לרשויות אכיפת החוק. יודגש כי כל הפונים מקבלים את אותו יחס לרבות בכירים לשעבר".