עימותים בסילוואן

עימותים בסילוואן: תושבים ניסו לעצור הריסת בתים

כוחות של המשטרה והעירייה הגיעו לשכונה במזרח ירושלים להרוס מבנה מתוך 17 באזור עם צווי הריסה. 3 מתפרעים נעצרו. 2 שוטרים נפצעו
סולימאן מסוודה
29 ביוני 2021
10:37

מתיחות בשכונת סילוואן במזרח ירושלים: המשטרה עצרה הבוקר (שלישי) שלושה חשודים בהפרת סדר ותקיפת שוטרים שאיבטחו הריסה של מבנה לא חוקי בשכונת סילוואן. אל הכוחות שהגיעו למקום יודו אבנים ושני שוטרים נפצעו. נזק נגרם לשלושה רכבים.

במסגרת המבצע מתכננת עיריית ירושלים להרוס בימים הקרובים כמה מבנים לא חוקיים באזור "אל-בוסתאן" - אזור עם צווי הריסה שההליכים נגדם מוצו מבחינה משפטית. היום החלו בהריסת המבנה הראשון מתוך 17 מבנים.


מדובר באזור רגיש במיוחד שבכוונת העירייה להרוס בו כ-100 בתים שבהם יותר מאלף תושבים, ולהקים במקומם את מתחם "גן המלך". בשנים האחרונות קודמה תוכנית מתאר בין התושבים לעירייה כדי למנוע את ההריסות ולהסדיר את האזור. לטענת התושבים, עיריית ירושלים פוצצה את המשא ומתן ללא סיבה מוצדקת. בימים האחרונים מתנהלים ברשת קמפיינים רבים נגד ההריסה בסילוואן.

מעיריית ירושלים נמסר: "הבוקר התבצעה פעולת אכיפה במבנה ארעי קטן בהיקף של כ-30 מ"ר, שנבנה מחומר קל ומסוכן ללא היתר. המבנה שכן בגג של בניין קיים, והיווה סכנה בטיחותית משמעותית. המבנה שימש עסק לממכר בשר, אשר פעל ללא רישיון עסק והיווה גם סכנה בריאותית לציבור. צו ההריסה ניתן על ידי בית המשפט, ואושר על ידי כל הערכאות לרבות בית המשפט המחוזי".

השר האחראי על קשרי הרשות עם ישראל ברשות הפלסטינית, חוסיין א-שייח', מטיל על ישראל את האחריות להסלמה, כלשונו, בירושלים וקורא לקהיליה הבין-לאומית להתערב כדי לעצור את מה שהוא מכנה "הפגיעה בתושבי מזרח העיר, ברכושם ובבתיהם".