שיטת אמוזה

ההסתבכות של דניס ומישל: האם החברה של כוכבי הרשת העלימה מס בעשרות אלפי שקלים?

אמוזה לא חייבה במע"מ לכאורה לקוחה שהשקיעה כחצי מיליון שקלים • בין האנשים שהשקיעו אלפי שקלים בחברה: חיילים משוחררים • כ-50 משקיעים מתכננים להגיש תביעה שיתופית נגד החברה של אושיות הרשת | צפו בתחקיר המלא
דניאל אלעזר
01 ביולי 2021
21:25

תחקיר כאן חדשות - הצעד האפל של כוכבי הרשת דניס ומישל: המסמך שחושף - האם החברה העלימה לכאורה מס בסך עשרות אלפי שקלים? בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (חמישי) כי משקיעה אחת השקיעה בחברה חצי מיליון שקלים, ובחשבונית מס שהגיעה לידי כאן חדשות - אמוזה לא חייבה את המשקיעה במע"מ לכאורה.


לטענת אמוזה, המשקיעה גרה באילת והם חייבו אותה בהתחלה במע"מ. עוד טענו כי לאחר פנייה שלה לחברה, הוצאה חשבונית גבוהה יותר וללא מע"מ, שלא היה צריך לגבות ממנה את המס הזה. מבדיקת כאן חדשות עם רואי חשבון וגורמים מוסמכים אחרים - לא כך הדבר.

תחקיר שיטת אמוזה - החלק הראשון 

לפי חוק אזור סחר חופשי, ברגע שחברה ממוקמת מחוץ לאילת, כמו במקרה של חברת אמוזה, הרשומה בתל אביב, גם במקרה שהיא מספקת שירות לעוסק אילתי, היא עדיין חייבת במע"מ. לפי החוק ישנם שירותים שפטורים מתשלום מס זה, אלא שהמוצרים שאמוזה הייתה צריכה לספק – כמו אתרי אינטרנט, ויתר החיובים כמו דמי ניהול ופרסום – כמו שרואים בקבלה, הם לא נכללים בקטגוריה הזאת, ולכן החברה נחשבת כמי שניסתה להעלים מס.

תחקיר שיטת אמוזה - החלק השני

בתוך כך, עשרות משקיעים, בהם גם חיילים משוחררים, מבקשים עכשיו את כספם. בד בבד כ-50 משקיעים מתכננים להגיש תביעה שיתופית נגד החברה של אושיות הרשת.

תגובת עו"ד אהב כהן מטעם חברת אמוזה: "לאחר שתגובות ומסמכים שמסרנו לכאן 11 נערכו, נחתכו והוצאו מהקשרן - הוחלט שלא להשיב יותר לשאלות כאן 11 בכל הקשור למסע הרדיפה הצהוב המתנהל נגד מישל ודניס בימים אלו".