אלטע פיקסלר ואמה חיה, ארכיון
צילום: כאן חדשות

בית משפט בבריטניה פסק: אלטע פיקסלר תנותק ממכונת ההנשמה

פיקסלר בת השנתיים וחצי סובלת מאז לידתה מפגיעה מוחית קשה. למשפחתה יש זכות לערעור נוסף לבית המשפט העליון בממלכה. הוריה באנגליה וקרובי משפחתה בירושלים ביקשו סיוע מהמדינה וקראו להבאתה לישראל להצלת חייה
מיכל רבינוביץ'
09 ביולי 2021
18:45

בית המשפט בבריטניה פסק לנתק את הילדה הישראלית אלטע פיקסלר בת השנתיים וחצי, ממכונות ההנשמה. עם זאת, למשפחתה יש זכות לערעור נוסף לבית המשפט העליון בממלכה. פיקסלר בת השנתיים וחצי סובלת מאז לידתה מפגיעה מוחית קשה.

אלטע היא בתם של חיה ואברהם פיקסלר, חרדים ישראלים שמתגוררים במנצ'סטר. בשבועות האחרונים נדרש בית המשפט בבריטניה להכריע אם להפוך את החלטתו לנתק את פיקסלר ממכונת ההנשמה. הוריה באנגליה וקרובי משפחתה בירושלים ביקשו סיוע מהמדינה וקראו להבאתה לישראל להצלת חייה.

"אנחנו לא מחפשים להילחם, אנחנו בסך הכול רוצים לשמור על הבת שלנו", סיפר אברהם, אביה של אלטע, בריאיון למיכל רבינוביץ' ששודר בחדשות השבת בכאן 11 לפני שבועיים. "אנחנו רוצים אותה בחיים ואני חושב שלישראל יש את הכוח לסדר את זה. אנחנו לא נזוז מפה ולא נעזוב אותה".

אברהם וחיה פיקסלר עם בתם אלטע (צילום: באדיבות המשפחה)

המאבק המשפטי על חייה של אלטע נמשך כבר חצי שנה. "בשל הממצאים על הכאב והסבל שהיא חווה, אין זו טובתה של אלטע להמשך הטיפול הרפואי שמחזיק אותה בחיים", כתב השופט בפסק הדין, ולבסוף חתם: "אני מקבל את ההחלטה הזו בעצב עצום".