הברחת הנשק בגבול לבנון
צילום: דוברות המשטרה

בישראל מעריכים: האקדחים שהוברחו מלבנון נועדו לביצוע פיגועים באזור הגבול בגיבוי חיזבאללה

הברחה של כ-43 כלי נשק מלבנון זוהתה הלילה על ידי תצפית צה"ל - הגדולה ביותר בגבול בשנים האחרונות, בשווי של 2.7 מיליון שקלים. חשוד שעומד מאחורי המהלך: בכיר חיזבאללה, ח'אג' חליל חרב, המקורב לחסן נסראללה
איתי בלומנטל ורובי המרשלג
10 ביולי 2021
12:32
עודכן ב 19:43

חדשות השבת בשידור חי

בישראל מעריכים שניסיון הברחת האקדחים לישראל אתמול (שישי) נועד לביצוע פיגועים בישראל באזור הגבול - בהנעת חיזבאללה. בחודשים האחרונים התרחשו מספר אירועי הברחה שחלקם סוכלו, אך במערכת הביטחון מניחים כי מספר נסיונות צלחו. 

הסיבה לניסיונות לבצע פיגועים בישראל בשיטה זו מגיעה על רקע המצב הכלכלי הקשה בלבנון, וכן הידיעה של חיזבאללה שפיגוע בצורה גלויה יעורר עליו ביקורת ציבורית. מסיבות אלה, כך מניחים בישראל, נבחרה דרך לא שגרתית לפיגועים של העברת אמצעי לחימה לצד הישראלי. 

אתמול סיכלו צה"ל והמשטרה הברחה של כ-43 כלי נשק מלבנון. מדובר בהברחה הגדולה ביותר בגבול בשנים האחרונות, בשווי של 2.7 מיליון שקלים, שסוכלה באזור הכפר עג'ר הצפוני לגולן. בצה"ל מעריכים שבהברחה זו מעורב בכיר חיזבאללה, ח'אג' חליל חרב, המקורב לחסן נסראללה - שאת זהותו חשף בתחילת השבוע דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי, כמי שמבריח סמים ואמצעי לחימה לישראל. 

זוהי ההברחה החמישית שמסוכלת בגבול מתחילת השנה. רק בחודש שעבר, נתפסו באזור 15 אקדחים ו-35 ק"ג סמים. 

בעבר, אמצעי לחימה אשר הועברו משטח לבנון לשטח ישראל שימשו גם לפעילות חבלנית עוינת בתוך שטח מדינת ישראל, בין השאר גם של חיזבאללה.