יואב סגלוביץ'
צילום: פלאש 90

סגלוביץ': לערב את שב"כ בטיפול בפשיעה בחברה הערבית

לדברי סגן השר לביטחון הפנים בריאיון ל"מכאן", במקרים של סיכון חיי אדם יש לערב את שב"כ, אך לעשות זאת על פי חוק
אימאן קאסם סלימאן
14 ביולי 2021
14:45
עודכן ב 19:10

הפשיעה בחברה הערבית | סגן השר לביטחון הפנים, יואב סגלוביץ', אמר היום (רביעי) כי יש להרחיב את מעורבות השב"כ באכיפת הפשיעה במקים מסוימים. בריאיון לאימאן קאסם סלימאן ברדיו "מכאן" טען כי "במקומות שיש בהם סיכון ממשי לחיי אדם ופגיעה משמעותית לסדרי השלטון והמשפט, יהיה נכון להעמיק את הפעילות של שירות הבטחון הכללי".

האזינו לריאיון עם יואב סגלוביץ'

סגלוביץ' הדגיש בדבריו  שהוא באופן אישי מתכונן להוביל את הרעיון, אבל במשורה, שכן ישראל היא מדינה דמוקרטית והכול חייב להיעשות על פי חוק. "גם אם המצב קשה, אסור לעשות קיצורי דרך", הוסיף סגלוביץ'.

הוא התייחס לטענה שראשי ארגוני הפשע בחברה הערבית חסינים מפני מערכת החוק, בשל קשרים עם השב"כ, ואמר כי מדובר בתיאוריות קונספירציה. "הטענה אינה נכונה ויש להורידה מסדר היום", קבע.

מוחמד מנסור, שרעיתו סוהא, נרצחה בטירה לפני שלושה חודשים, סיפר בתחילת החודש בריאיון להסכת "מרחאבית" כי הרוצח "כבר חיסל איזה שבעה-שמונה אנשים לפניה". מנסור קרא גם הוא לערב את שב"כ כדי ללכוד את הרוצח. "המשטרה לא מצליחה לתפוס אותו. תפעילו אמצעים טכנולוגיים, למה בשב"כ כל כך מהר תופסים אנשים?", הוא תהה. "אם אדם נרצח בירושלים תוך 24 שעות נכנסים ומוצאים את הרוצח בג'נין -  למה עד היום הרוצח מסתובב חופשי?".