ג'סיקה צ'סטיין ואוסקר אייזק, מתוך "תמונות מחיי ניש
צילום: HBO

כבוד: העיבוד של חגי לוי ל"תמונות מחיי נישואין" יוצג בפסטיבל ונציה

המיני-סדרה שכתב וביים, המבוססת על יצירתו של אינגמר ברגמן, תוקרן בשלמותה בפסטיבל בחודש ספטמבר הקרוב. בסדרה שתשודר ברשת HBO משתתפים ג'סיקה צ'סטיין ואוסקר אייזק. עד כה הוצגו בפסטיבל הסרטים שלוש סדרות בלבד
שני נחשוני
26 ביולי 2021
12:30

הישג ליוצר הישראלי חגי לוי: המיני-סדרה "תמונות מחיי נישואין", שאותה כתב וביים לרשת הכבלים האמריקנית HBO, תוצג בבכורה בפסטיבל הסרטים של ונציה בחודש ספטמבר. בהודעה שפרסמו היום (שני) מארגני הפסטיבל, נמסר כי הסדרה תוצג בשלמותה, מעמד נדיר אליו הגיעו סדרות טלוויזיה בודדות.

צפו בקדימון למיני-סדרה "תמונות מחיי נישואין" (באדיבות: HBO)

"אני מאד נרגש ושמח לערוך את הקרנת הבכורה של הסדרה בפסטיבל ונציה" אמר לוי. "התייחסתי למיני-סדרה הזו כפרוייקט קולנועי, והיה לי חשוב להקרין אותה בפסטיבל קולנוע, ובייחוד בוונציה. איטליה היא תמיד מולדת שניה בשבילי", אמר לוי. הוא הוסיף כי הסדרה המקורית של אינגמר ברגמן, שבקרוב ימלאו לה 50, היא היצירה שהשפיעה עליו יותר מכל עבודת אמנות כלשהי.

"תמונות מחיי נישואין" מבוססת על סדרת הטלוויזיה השבדית של הבמאי אינגמר ברגמן משנת 1973. שנה לאחר מכן הסדרה קוצרה והותאמה לקולנוע, וזכתה בפרס גלובוס הזהב לסרט הזר הטוב ביותר. היצירה הפכה בהמשך לאחת הקלאסיקות הקולנועיות המוכרות ביותר, וליצירה שהשפיעה על במאים רבים. עד כה הוקרנו שלוש סדרות טלוויזיה בלבד בפסטיבל, בהן "מילדרד פירס" של טוד היינס ו"האפיפיור הצעיר" של פאולו סורנטינו.

הפנייה אל לוי ממשפחת ברגמן לעבד את הסדרה הגיעה לפני כשמונה שנים, אך רק השנה התפנה אליה. לוי כתב את התסריט לחמשת פרקי הסדרה וביים אותם. העיבוד הנוכחי שיעלה לשידור בחודש ספטמבר גם בישראל, מתמקד בזוג נשוי אותו מגלמים המועמדת לאוסקר ג'סיקה צ'סטיין והמועמד לגלובוס הזהב אוסקר אייזיק. מדובר בשיתוף הפעולה השלישי של לוי עם רשת הכבלים HBO, איתה עבד בעבר על העיבוד האמריקני של "בטיפול" ועל הסדרה "הנערים".