שי אביטל
צילום: מעמוד הפייסבוק של אביטל

13 תלונות הוגשו נגד שי אביטל; מתלוננות נוספות יגיעו לתחנת המשטרה שבוע הבא

אחרי הסערה: גל גברעם וארבע נשים נוספות התלוננו היום נגד סוכן הדוגמניות • כוכבת הרשת ביציאה מתחנת המשטרה: "בנות בואו להעיד" • לפי גורמים במשטרה יש התקדמות בחקירה • המפכ"ל חידד נהלים
איתי שיקמן
29 ביולי 2021
14:50
עודכן ב 21:48

פרשת שי אביטל: בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי הגעתן של כמה מתלוננות נוספות תואמה לשבוע הבא. בינתיים המקרה שקרה לגל גברעם בכניסה לתחנת המשטרה שלשום הביא את המפכ"ל יעקב שבתאי לדרוש חידוד נהלים.


שבתאי הסביר שכל אדם שטורח להגיע לתחנת משטרה יקבל שירות מלא ותלונתו תגבה במקום, וגם אם יופנה לתלונה מקוונת - ניתן יהיה לעשותה בתחנה עצמה ובליווי שוטר, במידת הצורך. אביטל בתגובה באמצעות עורך דינו ששי גז: "יש בידינו ראיות למכביר להזים את הטענות".

חמש נשים נוספות, בהן הדוגמנית גל גברעם, הגישו היום (חמישי) תלונות במשטרה נגד סוכן הדוגמניות. בסך הכול הוגשו נגדו 13 תלונות עד כה. בצאתה מתחנת המשטרה אמרה גברעם: "בנות בואו להעיד".


אתמול פורסם בחדשות הערב שלפי גורמים במשטרה יש התקדמות בחקירה, וישנן ראיות שתומכות בעדויות נגד אביטל. אתמול המשטרה ספגה ביקורת רבה בעקבות סרטון שפרסמה גברעם, בו סיפרה על היחס המזלזל שקיבלה מיומנאי בתחנה כשניגשה להתלונן על אביטל. 

הדוגמנית נטלי דדון התייחסה לפרשה בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב, ואמרה: "אני מזדעזעת מהממדים העצומים. אני מכירה אותו כעשור, לא זיהיתי דפוס כזה. התעשייה היא מקום בריא, פרט לכמה אנשים שצריך להוקיע. מי ששותק כנראה שהייתה לו נגיעה בדבר. לדעתי המיוצגות הבכירות שלו באמת לא ידעו על המעשים". 

האזינו לריאיון המלא עם נטלי דדון בכאן רשת ב

נגד אביטל עולות טענות להטרדות, תקיפות מיניות ואף אונס - שפורסמו בתוכניות "הצינור" ו"חשיפה". העדויות נגד אביטל, מסוכני הדוגמניות הגדולים בישראל, מתייחסות בין השאר גם להשתקת מתלוננות שרצו לפרסם את מעשיו, ולהתכתבויות בעלות אופי מיני עם צעירות וקטינות ברשת. כמה מהדוגמניות הבכירות שיוצגו על ידו – בהן נטע אלחמיסטר וטיילור מלכוב – הודיעו על סיום ההתקשרות שלהן עימו בעקבות הפרשה.