אביגדור ליברמן
צילום: מרק ישראל סלם, לע"מ

אחרי חשיפת כאן חדשות: ליברמן ישתתף בישיבות קבינט הקורונה, לפיד ישתתף "ככל שניתן"

ראש הממשלה בנט הגיב לחשיפת היעדרות שריו מדיוני הקבינט: "הדיונים מתנהלים בצורה סדורה ואפקטיבית" • לפיד: "עדיף ששר התיירות ישתתף בדיונים" • יו"ר הכנסת מיקי לוי על היעדרות שר החוץ: "מקווה שנוכחותו תהפוך לעובדה קיימת"
מיכאל שמש
05 באוגוסט 2021
15:56
עודכן ב 09:36

סערת ההיעדרויות: אחרי חשיפת כאן חדשות כי ראש הממשלה החליפי שר החוץ יאיר לפיד ושר האוצר אביגדור ליברמן אינם משתתפים בישיבות קבינט הקורונה, מלשכת לפיד נמסר הבוקר (שישי) כי הוא "קשוב לביקורת וישתתף בישיבות הקבינט ככל שניתן - בכפוף לתפקידו כשר החוץ ולמאמצי העברת התקציב".

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ליברמן החליט להשתתף מעתה בדיונים. בשונה מעמדת לפיד עד כה, ליברמן לא מתנגד "עקרונית" להשתתפות בישיבות. עדיין לא ברור האם ישתתף באופן קבוע בדיונים או רק באופן אקראי.

ראש הממשלה נפתלי בנט הגיב היום על חשיפת כאן חדשות. בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלו אמר ראש הממשלה כי דיוני קבינט הקורונה "מתנהלים בצורה סדורה ואפקטיבית", והוסיף: "אנו מתואמים בצורה מלאה, שר החוץ, שר האוצר ואני - גם בענייני הקורונה".

בעמוד הפייסבוק שלו כתב ליברמן בתגובה לחשיפת כאן חדשות: "כמי שמאמין בעבודה שיטתית ומסודרת, כבר בשבוע הראשון חילקתי את תחומי האחריות ביני ובין השר חמד עמאר, השר הנוסף במשרד האוצר. השר עמאר מייצג את משרד האוצר בקבינט הקורונה, ואני בקבינט המדיני-ביטחוני, השר עמאר חבר בוועדת שרים לחקיקה ואני חבר בוועדת השרים לחוק ההסדרים.

"בתוך המשרד אני מתמקד בגיבוש התקציב וחוק ההסדרים והעברתם בכנסת, והשר עמאר מרכז את כל הקשר עם הרשות הפלסטינית והפעילות מול המגזר הערבי, הדרוזי והצ'רקסי. זאת החלוקה בינינו, כך זה התנהל עד עכשיו בצורה מצוינת וכך זה יתנהל בהמשך. בניגוד לגלי הקורונה הקודמים, השר עמאר ואני דוגלים בגישה בה את המשבר הנוכחי חייב להוביל הדרג המקצועי ועל המנהיגות הפוליטית לגבות את המלצותיו".

דברים דומים כתב לפיד בהודעה שפרסם, לפיה קבינט הקורונה הוא גוף המקבל החלטות ולכן רצוי שהרכבו יהיה קטן ורלוונטי ככל האפשר. "עדיף ששר התיירות ישתתף בדיונים משום שלהחלטות הקבינט השפעה ישירה על ענף התיירות", כתב לפיד והוסיף: "גם כראש הממשלה החליפי אין צורך שאשתתף בדיונים, משום שיש ראש ממשלה אחד במדינת ישראל ושמו נפתלי בנט. הוא מנהל מצוין את משבר הקורונה - בקור רוח ובגישה מאוזנת, תוך שהוא מקשיב לגורמי המקצוע".

בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת בכאן רשת ב, הגיב יו"ר הכנסת מיקי לוי לפרסום ואמר שהוא מקווה שלפיד יתחיל להגיע לישיבות, אחרי שהיה עסוק בעניינים פוליטיים. "קבינט הקורונה עמוס בבעלי תפקידים. השר לפיד מדבר עם ראש הממשלה בנט יום יום. מידיעה אישית - לפיד מעודכן ומעורב. זמנו היה מוגבל, מקווה שעכשיו יתחיל להגיע", אמר לוי.