מסי במסיבת העיתונאים
צילום: רויטרס

"חשבתי שאשאר פה כל חיי": מסי נפרד מברצלונה

אחרי ההודעה על הפרידה מהמועדון, כוכב ברצלונה הגדול בכל הזמנים התייצב מול המצלמות: "לא דמיינתי שנפרד ככה". על מעבר לפריס, אמר: "זו אפשרות אחת, אין לי שום דבר מאושר" • במקביל למסיבת העיתונאים, ל'אקיפ מפרסם: "מסי סיכם בפ.ס.ז' ויגיע לבדיקות רפואיות בפריס היום או מחר"
בן יניב ורם ברנדס
08 באוגוסט 2021
13:05

ברצלונה נפרדה היום (ראשון) מליאונל מסי, לדעת רבים השחקן הטוב בהיסטוריה, שהוביל את הקבוצה לעשר אליפויות ספרד, ארבע זכיות בליגת האלופות ועוד שלל תארים. כוכב הכדורגל כינס היום מסיבת עיתונאים בברצלונה, בה אמר: "קשה לי מאוד, הייתי משוכנע שאשאר פה כל חיי".

מסי לא אישר שיעבור לשחק בפריס סן ז'רמן: "זו אפשרות אחת, אין לי שום דבר מאושר. היו לי המון שיחות, המון מועדונים מתעניינים. אין שום דבר סגור כרגע". יחד עם זאת, בעיתון הספורט המוביל בצרפת, ל'אקיפ, פורסם במקביל למסיבת העיתונאים, שמסי סיכם במועדון ויגיע לבדיקות רפואיות בפריס כבר היום או מחר. 

"בימים האחרונים, חשבתי רבות על מה לומר. בכנות, אין מה לומר. זה קשה מאוד לאחר שנים כה רבות במועדון. אינני מוכן לזאת. בשנה שעברה, עם כל השטויות, הייתי בטוח שאני יודע מה אני רוצה לומר. אני ומשפחתי היינו משוכנעים שנשאר. שנשאר בבית", אמר מסי. 

"לא דמיינתי שנפרד ככה. בגלל המגפה, אני עוזב את המועדון מבלי לראות את האוהדים למעלה משנה וחצי. אם הייתי מדמיין את העזיבה, זה היה בקאמפ נואו מלא. היו זמנים רעים, אבל האהבה שקיבלתי נותרה זהה. הם זיהו את האהבה שלי להם ולמועדון. מקווה לחזור למועדון בכל אופן כלשהו". 

על השאלה, מה היה הרגע הגדול ביותר שלו במועדון, השיב מסי: "קשה לבחור, היו רגעים טובים, רגעים רעים. אולי כשעשיתי בכורה. זה היה החלום בהגשמתו, וכל מה שהגיע אחרי היה מדהים. אזכור לעד את הרגע הזה".

מסי צופה שברצלונה תמשיך להיות גדולה גם בלעדיו: "ברצלונה היא אחת הקבוצות הגדולות בעולם. יש להם הרכב נהדר. שחקנים יבואו וילכו. אנשים יתרגלו לזה, אנשים יתרגלו לזה. כמו שלאפורטה אמן, המועדון גדול מכל יחיד".

"הייתי מוכן להפחית את שכרי ב-50%, השמועה שדרשתי 30% העלאה – מעלה גיחוך", אמר מסי. "כמו שהנשיא אמר, המועדון בחובות כבדים. לא היה אפשרי שאשאר. אני רוצה וצריך להמשיך לשחק. לכן יש להמשיך הלאה. עשיתי הכל כדי להשאר, זה פשוט לא היה אפשר".

ביום חמישי כינס נשיא הקבוצה ז'ואן לאפורטה מסיבת עיתונאים מיוחדת בה אמר שהמצב אינו הפיך אף שמסי רצה להשאר והמועדון רצה בו. "השארותו היתה מסכנת את עתיד המועדון מבחינה פיננסית", אמר לאפורטה. 

לדברי לאפורטה ההוצאות גדולות משחשבו ויש מגבלות על הוצאות שכר השחקנים מבחינת התאחדות הכדורגל האירופית ולכן לא יכלו לממש את החוזה שעליו הסכימו עם הכוכב הארגנטיני. "לא יכולתי לקבל החלטה שתשפיע על המועדון בחמישים השנים הבאות. המועדון מעל הכל גם מעל השחקן הטוב ביותר בעולם. תמיד נודה לו על מה שעשה בעבור המועדון", אמר לאפורטה.