גנץ בצפון
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון גנץ עונה לנסראללה: "נגיב בזמן ובמקום שאנחנו נקבע"

בסיור בפיקוד צפון התייחס שר הביטחון למצב בלבנון ולירי הרקטות לעבר ישראל: "לא נאפשר לטרגדיה הלבנונית לחצות את הגבול"
איתי בלומנטל
10 באוגוסט 2021
20:00

שר הביטחון בני גנץ התייחס היום (שלישי) למצב בלבנון, לירי הרקטות לעבר ישראל בצפון, והגיב לדברי מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה השבוע. בסיור בפיקוד צפון אמר גנץ: "נגיב בזמן ובמקום שאנחנו נקבע".

נסראללה VS צה"ל: המלחמה הקרה בין ישראל ללבנון | עוד יום

עוד אמר שר הביטחון בסיור יחד עם סגן הרמטכ"ל אלוף הרצי הלוי ואלוף פיקוד הצפון אמיר ברעם: "מי שהתרגל למשוואות, כדאי שיבין שמה שהיה הוא לא בהכרח מה שיהיה ושיעשה היטב את החשבון. ההתפרקות של לבנון היא טרגדיה. מדינת ישראל קוראת לעולם לסייע ומוכנה לסייע בעצמה, אך לא נאפשר לטרגדיה הלבנונית לחצות את הגבול לישראל. אנו רואים היטב את הניסיונות של חיזבאללה לנצל את המצב על חשבון ביטחונם ופרנסתם של אזרחי לבנון עצמם, וכל זאת בשליחות איראן".

גנץ התייחס גם לתקריות הימיות האחרונות במפרץ המיוחסות לאיראן: "כפי שראינו גם במתקפה הימית שגבתה את חייהם של שני אזרחים זרים, איראן היא הסכנה הגדולה ביותר ליציבות העולמית והאזורית כאחד. אסור לעמוד מנגד כשאיראן מתקדמת לעבר נשק גרעיני, אסור לעמוד מנגד כשאיראן פועלת באזור בצורה שלילית כפי שהיא עשתה לאחרונה.

לקראת מלחמה עם איראן? | עוד יום

"אנו קוראים לכל השחקנים והמדינות בעולם לפעול בכדי לבלום התוקפנות של איראן. זה זמן למעשים ופעולות משותפות. לצד זאת, נמשיך להגן על עצמנו מול כל ניסיון לאיים עלינו או להעביר אמצעי לחימה מתקדמים לשלוחים שלהם בגבולות שלנו".

אתמול דווח מפי גורמים המקורבים למועצה העליונה לביטחון לאומי באיראן כי צוללת ישראלית מסוג דולפין נכנסה ביום רביעי האחרון לים סוף דרך תעלת סואץ, כשהיא מלווה בשתי אוניות קרב. בשבועות האחרונים מתרבים אירועים עוינים כלפי כלי שיט במפרץ הפרסי, כששיאם - תקיפת האונייה שבבעלות ישראלית חלקית, "מרסר סטריט", בה נהרגו שני אנשים והחטיפה של מכלית בשבוע שעבר.  

האיחוד האירופי הכריז אתמול כי איראן עומדת מאחורי הפגיעה בספינה. על פי ההודעה, "פעולות פזיזות וחד צדדיות מסוג זה, המתבצעות בניגוד לחוק הבין-לאומי ומאיימות על השלום הבין-לאומי, אינן מקובלות וצריכות להיפסק". ביום שישי האחרון יצאו שבע המדינות המתועשות (ה-G7) בהודעה דומה, בראשית השבוע שעבר גם בריטניה וארצות הברית האשימו את איראן בתקיפת הספינה.

בסוף השבוע שוגרו 19 רקטות לעבר צפון רמת הגולן ואצבע הגליל, תשע מהן נפלו בשטחים פתוחים והשאר יורטו על ידי כיפת ברזל. חיזבאללה הודיע כי ביצע את הירי בתגובה לתקיפה האווירית במהלך השבוע שעבר.