לינוי אשרם בטוקיו 2020
צילום: רויטרס

לינוי אשרם לכאן חדשות: "מרוכזת רק בהישג שלי"

אחרי הסערה ברוסיה - המדליסטית האולימפית מגיבה על הזכייה בזהב: "יודעת שעשיתי היסטוריה במשהו שלא נתפס לאנשים בעולם. ניסיתי לגשת למתעמלת הרוסייה ולברך אותה, זה לא יצא"
ערב ערב
12 באוגוסט 2021
19:16

לאחר הזכייה שלה בזהב בטוקיו 2020 והסערה ברוסיה שהתעוררה בעקבותיה, סיפרה היום (חמישי) לינוי אשרם כי הוא מרוכזת רק בהישג שלה. "משתדלת לא להתייחס למה שאמרו וכתבו לי", שיתפה אשרם בריאיון לאורי לוי ושרון וכסלר בתוכנית ערב ערב בכאן חדשות. "אני יודעת שעשיתי היסטוריה במשהו שלא נתפס לאנשים בעולם. עבדתי מאוד קשה בשביל זה".

לגבי ההתעלמות של דינה אברינה, המתעמלת הרוסייה שהפסידה לאשרם, אמרה: "ניסיתי לגשת אליה בזמן ההמתנה לציון הסופי ולברך אותה, אבל זה לא יצא. כנראה שהיא התאכזבה מהתוצאה ורצתה להיות לבד".

עוד סיפרה המדליסטית האולימפית כי היא עדיין בהתרגשות מהזכייה, ושהיא לא בטוחה כרגע לגבי התוכניות להמשך. "אני בינתיים חווה את הרגע, אתן לגוף לנוח אחרי שעבר חמש שנים לא קלות. אחליט ביחד עם המאמנת שלי מה הלאה". אשרם אמרה כי למרות שהענף תובעני, התמיכה שהיא מקבלת מאנשים עוזרת לה והיא לא מרגישה את הצד הקשה של ההתעמלות האומנותית כי היא "נהנית מכל רגע".

מאז זכייתה של אשרם במדליית זהב על חשבונה של המתעמלת הרוסייה אברינה, ניכרת עלייה בשיח האנטישמי ברשת דוברת הרוסית. בימים האחרונים מופצות ברוסיה כרזות בעלות גוון אנטישמי, בהן נרמז כי אברינה לא זכתה בזהב כיוון ש"יהודים מנהלים את העולם". יש לציין כי מדובר בשיח שבו לא נוטלים חלק גופים ממסדיים או רשמיים. עם זאת אף גורם רשמי ברוסיה לא גינה שיח זה.

יו"ר איגוד ההתעמלות היוצאת: "מעריכה שאשרם לא תמשיך לקמפיין אולימפי נוסף"

יו"ר איגוד ההתעמלות, כנרת צדף, הודיעה היום סופית שהיא מסיימת את תפקידה. מי שצפוי להחליפה בתפקיד הוא אבי שגיא. בריאיון לליאן וילדאו בתוכנית "כאן ספורט" בכאן רשת ב, אמרה צדף כי היא מעריכה שלינוי אשרם לא תמשיך לקמפיין אולימפי נוסף. "לינוי עוד לא קיבלה החלטה, אבל הסיכויים להערכתנו הם לא גבוהים שהיא תוכל למשוך קמפיין שלם, מתוך בחירה שלה", הסבירה צדף.

האזינו לריאיון עם יו"ר איגוד ההתעמלות כנרת צדף 

"נפשית היא אחלה, אבל פיזית זה קשה. הגוף שלהן די עובר טראומה בכמות שעות שהן מתאמנות כל יום ויש פציעות". לטענות מהצד הרוסי על מדליית הזהב של לינוי אשרם, הגיבה צדף בחריפות: "יש בירושלים כותל, הן מוזמנות לבוא לשים פתק. הפסידו – שילמדו להפסיד בכבוד".

עוד סיפרה צדף כי ניסתה היום לשכנע את בנות ההתעמלות האמנותית הקבוצתית, לחזור בהן מהפרישה עליה הכריזו אחרי המקום השישי בטוקיו: "אני חושבת שהן עשו טעות כי יש שם כמה בנות צעירות מוכשרות שעדיין יש להן מה לתת. אני חושבת שאם רחלי (ויגדורצ'יק, מאמנת הנבחרת) חכמה היא צריכה לקחת אותן לשיחה ולמצוא לפחות שלוש שימשיכו. בפריז אפשר לירות הכי גבוה שאפשר, אין סיבה שלא".
גם את ניקול זליקמן מסמנת צדף פודיום כמטרה אפשרית במשחקים האולימפיים הבאים: "היא פשוט ילדה ששעטה קדימה, לא הזיז לה שהיא באולימפיאדה ועשתה את התרגילים בצורה כל כך נקיה, אולי מלבד פסיק קטן. יש לה יכולות".