אנאס אלוואחוח שנורה למוות בלוד

אביו של הנער שנרצח לעיני אמו: נגמרו לה החיים

בעקבות אירועי האלימות בחברה הערבית: המפכ"ל הודיע על תגבור הכוחות • האב הוסיף : "אנחנו לא מאמינים, אין ילדים כאלה. אני מבקש שאנאס יהיה הנרצח האחרון" • דודו קאדרי אל וואחוואח סיפר בריאיון לכאן רשת ב: "הוא היה מנהיג, תלמיד מצטיין ואדיב. מתנדב במד"א שלמד כל היום ולא ידע מה זה רחוב" • המפכ"ל כינס הערכת מצב במחוז המרכז
הדס גרינברג
29 באוגוסט 2021
11:22
עודכן ב 19:03

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי הודיע היום (שבת) בהערכת מצב שקיים בעקבות מקרי הרצח המרובים בתקופה האחרונה בחברה הערבית, כי הורה על הקמת מפקדה משימתית של מג"ב במחוז מרכז, וכן על הקמת דסק סיכול במחוז. מטרת הדסק החדש תהיה לאתר מראש כוונות לביצוע אירועי אלימות חמורים, ולסכלם מבעוד מועד. 

כדרי אל וואחוואח, אביו של אנאס שנרצח אתמול בלוד, אמר היום (ראשון) לכאן חדשות: "אמא שלו הייתה איתו שזה קרה, נגמרו לה החיים". הוא הוסיף: "אנאס היה תלמיד מצטיין, כל הזמן אהב ללמוד, ניסה להתקבל לטייס, עכשיו היה צריך להתחיל ללמוד תעשיה וניהול באשדוד. אנחנו לא מאמינים, אין ילדים כאלה. אני מבקש שאנאס יהיה הנרצח האחרון״

דודו של אנאס בן ה-18, קאדרי, אמר כי למשפחתו אין קשר למשפחות פשע. בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב, הוסיף. "אנחנו לא יודעים כלום על מה שקרה. הוא נסע לחנות ליד השוק לקנות כמה דברים לבית. אמא שלו ירדה והוא חיכה לה באוטו. 5-4 מטרים ממנה היא ראתה את כל הסרט שקרה. אין לנו שום תאקל עם אף אחד בלוד. אין לנו במשפחה נקמות".

האזינו לריאיון עם קאדרי אל וואחוואח

אל וואחוואח נורה במכוניתו סמוך למסגד הגדול בעיר, הוא נפצע אנושות ומותו נקבע בבית החולים אסף הרופא. דודו ציין כי אנאס "היה מנהיג, תלמיד מצטיין ואדיב". הוא הוסיף: "הוא למד כל היום ולא ידע מה זה רחוב. הוא התנדב שלוש שנים במד"א, עזר לכולם. היה בתוכנית מנהיגים צעירים של קרן רמון, ילד מצטיין ואדיב. הוא תכנן ללמוד להיות טייס ורצה ללמוד מנהל עסקים. אין לי מילים. הכול נעצר לי. ילד מקסים".

על הנסיבות שהובילו לרצח אמר: "אנחנו לא קשורים לאף בן-אדם. המשפחה שלנו גדולה מאוד 300-200 איש. המשטרה סוגרת תיקים בטענה שאין ראיות. אם זה היה מישהו אחר, לא ערבי, היו פותרים את זה טיק טק", טען. 

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי, קיים היום הערכת מצב מיוחדת במחוז מרכז ברמלה לנוכח מקרי הרצח והאלימות בחברה הערבית. בהערכת המצב השתתפו מפקד מחוז מרכז וסגל הפיקוד שלו.