-

פרשת "חתונת השנאה": ביהמ"ש זיכה את 5 הקטינים שהואשמו בהסתה ב-2016

החתונה נערכה ב-2015 כארבעה חודשים אחרי רצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא
כרמל דנגור
01 בספטמבר 2021
11:32

בית משפט השלום בירושלים זיכה היום (רביעי) את חמשת הקטינים שהואשמו בהסתה בפרשת חתונת השנאה. בהחלטתו אמר שופט הנוער שמעון לייבו כי הפרקליטות: "לא נשאה בנטל הראייתי הנדרש להוכחת העבירה". משפטם של שמונה נאשמים נוספים עדיין מתנהל .

החלטת השופט נראית כמו כתב אישום חריף נגד הפרקליטות. "העובדה שנגד קבוצה אחת, בעלת מאפיינים בולטים כמו נוער הגבעות, מנוהלים הליכים - ואילו נגד מי שמהלל שאהיד לא נפתחת אפילו חקירה - עלולה לצבוע את התנהלות רשויות אכיפת החוק באור בעייתי", אמר השופט.

השופט לייבו אף השווה בין התנהלות הפרקליטות בתיק הזה לבין חקירת חברת הכנסת לשעבר היבא יזבק, שהביעה תמיכה במחבל סמיר קונטר. "התבטאויות בשבחי רוצחי ילדים אינן עולות בתכיפות על סדר יומה של המאשימה, בשונה מהמשאבים המשפטיים המושקעים בתיק זה. המאשימה גילתה מוטיבציה רבה לאיתור ראיות מפלילות, דבר שלא נעשה בתיקים שבהם היו אמירות מפורשות יותר בשבח טרור", הוסיף. השופט כתב כי התמונות האלו נראות כלקוחות מעולם אחר, ואין ספק שהמעשים פסולים מוסרית - אלא שהם לא עונים להגדרה המשפטית של הסתה לאלימות או טרור. 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

עו"ד משה פולסקי, שמייצג שניים מהמזוכים, אמר בריאיון לאסתי פרז בן עמי בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "אנחנו שמחים מאוד ומברכים על החלטת בית המשפט. אנחנו עד היום לא יודעים מי הביא את התמונות מהאירוע בדומא לאולם. אף אחד לא אומר שזה היה מעשה ראוי".

"חתונת השנאה" נערכה בסוף שנת 2015 בירושלים, כארבעה חודשים אחרי רצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא. אחד מהנאשמים בפרשה היה החתן עצמו, יקיר אשבל, שנראה נישא על כתפיים כשהוא מנופף ברובה ובתמונה של משפחת דוואבשה. לפי כתב האישום, מסביבו רקדו אחרים בהתלהבות תוך הנפת כלי נשק. לרבים מהמשתתפים יוחסו עבירות של הסתה לאלימות או לטרור, ואף תמיכה בארגון טרור ותמיכה בגזענות.