המצעד השנתי של כאן גימל
כאן

שיר השנה של כאן גימל: בית משוגעים של רן דנקר

נועה קירל זכתה בתואר זמרת השנה בפעם השנייה ברציפות. חנן בן ארי קיבל את תואר זמר השנה. סטטיק ובן אל הם הרכב השנה | המצעד השנתי בשידור חי בכאן גימל ובכאן 11
דורית מזרחי
06 בספטמבר 2021
14:38
עודכן ב 14:58

"בית משוגעים" של רן דנקר זכה היום (שני) בתואר שיר השנה במצעד השנתי של כאן גימל. נועה קירל קטפה בפעם השנייה ברציפות את התואר זמרת השנה במצעד השנתי של כאן גימל. חנן בן ארי הוא זמר השנה לשנת תשע"א ובתואר הרכב השנה זכו סטטיק ובן אל תבורי. השיר שהגיע למקום השני הוא "רסיסים" של רביב כנר ובמקום השלישי "טרילילי טרללה" של נועה קירל ומירי פסקל. 

אז מה היה לנו השנה? בזמן שעולם התרבות נלחם על חייו מאז פרצה מגיפת הקורונה, האומנים ניצלו את הזמן כדי ליצור והם מעידים על שנה מבורכת ומלאה בעשייה. מה התחדש במוזיקה הישראלית השנה? קודם כל, חזרנו להרים. אחרי שקיץ 2020 נשטף על ידי הגל השני והשלישי, בקיץ 2021 הייתה תחושה שהמגיפה מאחורינו - אז ברור שהפופ היה על ספידים.

מה שעוד חזר לחיים השנה הוא מצעד הגאווה, שהנפיק כמה מלהיטי הפופ הגדולים של השעה, בהם "טרילילי טרללה" של אילן פלד ונועה קירל והשיר "גבר בפוראבר" של אנה זאק. חוץ מזה, השנה הפופ הישראלי חזר לנוסטלגיה, עם סינגלים חדשים של שלושת הפיינליסטים של העונה הראשונה של "כוכב נולד" ב-2003. נינט הוציאה אלבום חדש בעברית, שי גבסו הפיק אלבום אלקטרוני באנגלית ושירי מימון נכנסה למצעד השנתי של כאן גימל עם השיר שלה "טיפה". גם רן דנקר חזר לחיינו בענק עם השיר "בית משוגעים".

מעבר לביצה המקומית, יש לנו גם נציגים על בימת המוזיקה העולמית - נועה קירל חולמת להפוך לאומנית פופ לגיטימית ונגה ארז כבשה פסגות כשהתארחה בתוכנית של ג'ימי קימל וקיבלה שיתוף מאחיה של בילי אייליש.