ניצב ג'מאל חכרוש
צילום: פלאש 90

השר בר לב על הירי לעבר בית ניצב חכרוש: "הכרזת מלחמה"

אתמול נורה צרור יריות מקלע לעבר ביתו של ראש אגף הפשיעה בחברה הערבית ניצב ג'מאל חכרוש, המתגורר בכפר כנא
אורלי אלקלעי
11 בספטמבר 2021
00:46
עודכן ב 13:36

השר לביטחון הפנים עמר בר לב הגיב היום (שבת) על הירי שבוצע הלילה לעבר ביתו ראש האגף לסיכול הפשיעה בחברה הערבית, ניצב ג'מאל חכרוש. "הירי הלילה הוא לא פחות מהכרזת מלחמה גלויה של משפחות הפשע על משטרת ישראל, הכוח שעומד בחזית ההגנה על מדינת ישראל - וזו טעות גדולה מצידם", אמר. 

"ניצב חכרוש והמשטרה לא יורתעו. האירוע הזה רק יוסיף חמצן ומרץ לתוכנית למיגור הפשיעה ברחוב הערבי״. המשטרה פתחה בחקירת אירוע הירי לעבר הבית בכפר כנא. באירוע לא היו נפגעים, אך נגרם נזק. נפרסו מחסומים לאיתור החשודים. 


בחודש שעבר ראש הממשלה נפתלי בנט השיק את התוכנית הלאומית למיגור הפשיעה במגזר הערבי וחנך את אגף סיי"ף - האגף לסיכול פשיעה, שייעודו להילחם בתופעת האלימות בחברה הערבית. האגף ימוקם במרחב גליל של המשטרה. באירוע אמר בנט כי "לא נרפה עד שנצליח להחזיר את הביטחון גם לרחוב הערבי". 

ניצב חכרוש, התייחס לתוכנית הלאומית שהוצגה: "אני רוצה שהיום ייזכר כנקודת מפנה לטובה. הציפייה גדולה מאוד ואני מבטיח שנעשה הכול כדי לעמוד בה. היום ברחוב הערבי יש משטרה חלשה ופורעי חוק חזקים, רוצים שהמשוואה תהיה הפוכה". בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב אמר חכרוש: "החברה הערבית לא אלימה, אלא כזאת שסובלת מאלימות. רוב האזרחים שומרי חוק ומגיע להם רחוב בטוח. הפושעים פוגעים גם בביטחון האישי וגם במנטליות והתרבות".

האזינו לריאיון עם ניצב חכרוש