מאיר פרוש, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ מאיר פרוש הותקף ביציאה מביתו בירושלים, חיפושים אחר התוקף

אלמונים ניסו לגזור את זקנו של הח"כ מיהדות התורה. הוא לא נזקק לטיפול רפואי. המשטרה סורקת אחר חשודים. ח"כ אייכלר רמז שהתוקפים הם חרדים: "כך החלו גלי הרציחות במגזר הערבי, כשחשבו שהאלימות בתוך המגזר היא ענין פנימי"
ורד פלמן וסולימאן מסוודה
13 בספטמבר 2021
10:51

אירוע חריג של תקיפת חבר כנסת: ח"כ מאיר פרוש מיהדות התורה הותקף הבוקר (שני) מחוץ לביתו בירושלים. התוקפים ניסו לגזור את זקנו של פרוש. הח"כ לא נזקק לטיפול רפואי. המשטרה סורקת אחר חשודים במעשה. חברו לסיעה של פרוש, ישראל אייכלר, רמז שהתוקפים הם חרדים: "כך החלו גלי הרציחות במגזר הערבי, כאשר חשבו שהאלימות בתוך המגזר היא ענין פנימי".

יו"ר הכנסת מיקי לוי שוחח עם חבר הכנסת פרוש לאחר המקרה, והביע זעזוע ממנו. "תקיפת אנשי ציבור היא מעשה הרסני לדמוקרטיה וכך צריך להתייחס אליה", אמר לוי, שגם שוחח עם מפקד מחוז ירושלים והתעדכן על מאמצי איתור החשודים. גם נשיא המדינה וראש האופוזיציה גינו את התקיפה. 

יו"ר אגודת ישראל ח"כ יעקב ליצמן הגיב לפרסום: "מזועזע מתקיפתו האלימה נגד ח״כ הרב מאיר פרוש בידי פורעים מסוכנים בירושלים. מדובר בשפל חדש ומסוכן וחציית קו אדום. על המשטרה לפעול במהירות ולשים ידה על התוקפים ולפעול נגדם בכל חומרת הדין. לא מתקבל על הדעת ולא ייתכן שאיש ציבור יותקף, ייפגע או ירגיש מאויים בשל כל סיבה שהיא".

פרוש, חבר "אגודת ישראל", מכהן בכנסת מאז 1996. הוא שימש שימש בעבר כסגן שר הבינוי והשיכון וסגן שר החינוך. בשנת 2008 התמודד על ראשות עיריית ירושלים. בנו הבכור, ישראל פרוש, הוא ראש עיריית אלעד.