-

נבהלתם מהקריסה בחולון? זה הזמן לברר על ביטוח דירה

שוכרים דירה? יש לך נכס בבעלותכם? ביטוח דירה אמור להגן עליכם מפני קטסטרופה פיננסית אם משהו יקרה - וזה מה שצריך לדעת עליו
שאול אמסטרדמסקי
13 בספטמבר 2021
18:14

ראיתם את הבניין שקרס אתמול בחולון? מפחיד, נכון? זה הזמן לעצור את הסרטון הזה, וללכת לבדוק אם יש לכם ביטוח דירה. יכול להיות שתחסכו לעצמכם המון המון כסף.

ביטוח דירה זה ביטוח שלדעתי כדאי לעשות, כי זה ביטוח שמגן עליכם מפני קטסטרופה פיננסית במקרה שיקרה משהו לדירה שלכם. אם אתם רק שוכרים דירה, אתם צריכים ביטוח שנקרא "ביטוח תכולה" על כל מה שיש לכם בבית.

עכשיו, קחו טיפ מבן-אדם שפעם נשרפו לו כל הדברים והיה צריך לקנות הכול מהתחלה. אל תעשו ביטוח רק על כמה שהדברים שלכם שווים כרגע אלא על כמה שיעלה לכם לקנות את הכול מהתחלה. זה עולה קצת יותר. ודבר שני, אם אתם הבעלים של הדירה, אתם צריכים בנוסף על ביטוח התכולה גם ביטוח מבנה, למקרה שהדירה תלך על הצפה, או נזילה מטורפת, או שריפה, או רעידת אדמה, או פיצוץ של בלון גז. דברים כאלה קורים.

ל-60% מהציבור יש ביטוחי מבנה וזה מצב לא רע בכלל, אבל יש 40% שאין להם. העניין הוא שיש קאץ', אם חלילה יקרה משהו לדירה שלכם חברת הביטוח תיתן לכם כסף רק על כמה שעולה לבנות את הדירה מחדש, לא על ערך הקרקע. כלומר, לא על שווי הדירה המלא.

אם זה בניין חדש וזה לוקח טיק-טק לבנות את הדירה מחדש, אתם בסדר. אבל אם זה בניין ישן, וזה מסובך, וזה לוקח המון זמן, אתם צריכים הרחבה לביטוח הזה. הרחבה קטנה בתוספת תשלום שנותנת לכם את הערך המלא של הקרקע, ואז אם חלילה הלכה הדירה - אתם מקבלים צ'ק מחברת הביטוח ויכולים ללכת לקנות דירה איפה שבא לכם. אם אתם בעלי דירה ישנה, כזו שנבנתה לפני 1980 בערך, שווה לכם לשקול לעשות את ההרחבה הזו, היא לא יקרה במיוחד.

בהצלחה.