רמב"ם, ארכיון
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

תושב חיפה בן 31 מת מדימום מוחי לאחר שנטל סם מסוג "נייס גאי" החשוד כמזוהם

הגבר נפטר בבית החולים רמב"ם אחרי שלושה ימי אשפוז. בבית החולים מאושפזים עדיין שישה חולים במצב קל - בינוני עם תופעות של דימומים מאיברי גוף שונים עקב נטילת נייס גאי בימים האחרונים
חן ביאר
27 בספטמבר 2021
18:18

סכנת הרעלה: גבר בן 31 , תושב חיפה שאושפז לפני שלושה ימים בטיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם, אחרי שנטל ככל הנראה סם "נייס גאי" החשוד כמזוהם בחומר נוגד קרישה, נפטר היום (שישי) במחלקה לאחר שסבל מדימום מוחי נרחב.

האיש היה מאושפז חסר הכרה במשך כל הזמן הזה. ד"ר יעל לוריא, מנהלת מרכז המידע להרעלות מסבירה כי תופעה דומה דווחה בארצות הברית בשנת 2018. ברמב"ם מאושפזים עדיין שישה חולים במצב קל - בינוני עם תופעות של דימומים מאיברי גוף שונים עקב נטילת נייס גאי בימים האחרונים. 

שלשום עצרה המשטרה שני תושבי הצפון, בן 27 מקריית מוצקין ובן 31 מחיפה, בחשד שסיפקו את החומרים המסוכנים. ברשותם נתפסו ממצאים הקושרים אותם לעבירה. נפתחה בדיקה וחקירה משותפת למשטרה, אגף האכיפה וחטיבת הרפואה במשרד הבריאות וכן עודכנו כל חדרי המיון בישראל בהתאם. המשטרה צפויה לבקש מחר את הארכת מעצרם בבית משפט השלום בחיפה, והחקירה נמשכת.

מהמשטרה וממשרד הבריאות נמסר: "השימוש בסמי פיצוציות המוכרים לציבור בשלל שמות, כגון 'נייס גאי', 'מסטולון' ו-'מבסוטון' מסוכן מאוד, אינו חוקי, ועלול לגרום למוות. נמשיך בפעולות לאיתור ותפיסה של סמי הפיצוציות ויפעלו להעמדתם לדין של המפיצים".