הקיר

קיר הנצחה למחבלים צוייר באום אל פחם: "מאבדים את המשילות במדינה"

מתחת לציור נכתב משפט שכתב אחד המחבלים בפייסבוק יום לפני הפיגוע: "החיוך של מחר יהיה יפה יותר בעזרת אללה" • שכיב שנאן, אביו של כמיל שנרצח בפיגוע בהר הבית: "דורש להרוס את הקיר" • ראש העיר: "מדובר בקיר של בית פרטי, בודקים עם היועמ"ש כיצד ניתן לפעול"
אורלי אלקלעי
02 באוקטובר 2021
11:04

באום אל פחם צוייר קיר הנצחה למחבלים בני העיר, שהרגו בפיגוע בהר הבית את השוטרים כמיל שנאן והאיל סתאווי לפני יותר מארבע שנים. נוסף על כך, צוייר על הקיר דיוקנו של מוחמד מחאמיד, תושב העיר שניסה לעשות פיגוע בעיר העתיקה בירושלים, פצע שוטר וחוסל.

מתחת לציור נכתב משפט שכתב אחד המחבלים בפייסבוק יום לפני הפיגוע: "החיוך של מחר יהיה יפה יותר בעזרת אללה". שכיב שנאן, אביו של כמיל, אמר לכאן חדשות כי אמש נודע לו על קיר ההנצחה, וכי פנה לראש הממשלה נפתלי בנט בעניין. "לא יעלה על הדעת שנאבד את המשילות במדינה. פניתי גם למשטרה ולשר לביטחון הפנים, ואני דורש להרוס את הקיר הזה".

לכאן חדשות נודע כי מפקדי מחוזות ירושלים וחוף שוחחו עם האב, וכעת בודקים האם אפשר לחייב את העירייה להסיר את הציורים. ראש עיריית אום אל פחם, סמיר מחמיד, אמר כי נודע לו על קיר ההנצחה אמש. "מדובר על קיר של בית פרטי. כעת אנחנו בודקים עם היועץ המשפטי כיצד ניתן לפעול. נפעל גם מול בעל הבית", אמר מחמיד.