יעל ארד

יעל ארד בדרך לראשות הוועד האולימפי

יו"ר הוועד האולימפי יגאל כרמי יודיע מחר על פרישתו לאחר שמונה שנים בתפקיד, ומקדם את מועמדותה של ג'ודאית העבר, המשמשת בשנים האחרונות כיו"ר הוועדה המקצועית בוועד האולימפי. כרמי לכאן חדשות: "ארד מיועדת לרשת אותי בתחילת נובמבר"
יואב בורוביץ'
02 באוקטובר 2021
22:01

יו"ר הוועד האולימפי יגאל כרמי יודיע מחר (ראשון) על פרישתו לאחר שמונה שנים בתפקיד ומכריז: "יעל ארד מיועדת לרשת אותי בתחילת נובמבר" – כך פורסם הערב בחדשות השבת בכאן 11. יו"ר הוועד האולימפי בשמונה השנים האחרונות, יגאל כרמי, יכריז על הפרישה באירוע חגיגי של הוועד האולימפי שיהווה מסיבת סיום של המשלחת האולימפית לטוקיו 2020.

כרמי, שהמשלחת הישראלית בראשותו רשמה הישג שיא בטוקיו עם ארבע מדליות, שתיים מהן מזהב, נחשב למנהל מוצלח של הספורט האולימפי מאז נכנס לתפקיד יושב הראש ב-2013. בשנים האחרונות החליט כרמי להכין את יעל ארד להיות היורשת שלו בתפקיד. ארד, ג'ודאית העבר והמדליסטית האולימפית הראשונה בתולדות ישראל - שזכתה במדליית כסף בברצלונה 1992 - משמשת בשנים האחרונות יו"ר הוועדה המקצועית בוועד האולימפי.

ארד, בת 54, זוכה לתמיכה מלאה של כרמי ושל מרכז "מכבי", שהוא הדומיננטי בבחירות לוועד האולימפי, על אף שכמעט תמיד המועמד זוכה להסכמה מראש של שני המרכזים – מכבי והפועל. מרכז הפועל אינו צפוי להעמיד מועמד חזק מול ארד, ולדעת בכירים רבים בספורט הישראלי התפקיד היוקרתי מובטח לה. "יעל ארד היא האישה הנכונה לתפקיד והיא מיועדת לרשת את מקומי ולהנהיג את הספורט האולימפי בישראל כבר בתחילת נובמבר", אמר כרמי לכאן חדשות.