ליטל מלניק, ארכיון
צילום: באדיבות המשפחה

ליטל בת ה-17 הובאה למנוחות; הערכה: נקברה על ידי החשוד בעודה בחיים

אתמול הוארך מעצרו של תושב קריית מוצקין החשוד ברצח של הנערה, שגופתה אותרה באתר בנייה בעיר • אחותה בהלוויה: "לא אנוח עד שמי שעשה את זה ישלם"
אורלי אלקלעי
04 באוקטובר 2021
19:41
עודכן ב 20:59

יומיים לאחר שגופתה נמצאה באתר בנייה בקריית מוצקין, ליטל מלניק בת ה-17 הובאה הערב (שני) למנוחות. אל הלווייתה של ליטל באור עקיבא הגיעו כ-200 משתתפים. "לא אנוח ולא אשקוט עד ששמי שעשה את זה ישלם", אמרה אחותה של ליטל בהלוויה.

ההערכה במשטרה היא כי ליטל נקברה באתר הבנייה בקריית מוצקין בעודה בחיים. אתמול האריך בית משפט השלום בחיפה את מעצרו של תושב קריית מוצקין בן ה-49 החשוד ברצח. החשוד הוא אח במחלקה הפסיכיאטרית בטירת הכרמל בה אושפזה מלניק לפני כשנה, שסיפרה כי מנהלת איתו קשר זוגי.

אתמול, רות מלניק, אחותה של ליטל, סיפרה לכאן חדשות: "היא הייתה ילדה מיוחדת, כולם אהבו אותה והתחברו אליה למרות שהייתה מרדנית. היא תמיד תישאר בלב שלי ושל כולם". היא הוסיפה כי "בתקופה האחרונה כשהכול התחיל להידרדר נהיה קשה, היא התחילה ללמוד בפנימייה לפני יומיים, רצתה לסיים בגרות".

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי אנשי צוות ועובדים במרכז הרפואי "מעלה הכרמל" בו שהתה מלניק ידעו על הקשר בינה לבין החשוד בביצוע הרצח. עוד דווח כי מהעדויות עלה שהגיעו תלונות על התנהגות לא הולמת מצד החשוד, והחשוד הועבר למחלקה אחרת שבה המטופלות בגילים מבוגרים יותר.

בסוף השבוע פורסם בחדשות השבת בכאן 11, כי בידי המשטרה ישנה ראיה שבה נראים החשוד ברצח והנערה מגיעים יחד לאזור שבו נמצאה גופתה, וראיה שבה נראה החשוד עוזב את המקום. ביום רביעי שעבר החלה מלניק ללמוד בפנימיית עדן בכרמייה, סמוך לאשקלון. בזמן שהותה בפנימייה היא ציינה שהיא בקשר זוגי עם החשוד.

בבוקר יום שישי האחרון יצאה מלניק לחופשה ראשונה, ולאחר שלא הגיעה לבית סבתה באור עקיבא, הסבתא יצרה קשר עם הנהלת הפנימייה ולאחר מכן פנתה למשטרה.