אבבה דרסך, חייל גולני שנהרג כשקפץ ממונית נוסעת

אחיו של חייל גולני שמת אחרי שקפץ ממונית: "הוא היה שבוע בבידוד, שם הכול התחיל"

בני משפחתו של אבבה דרסך זועמים על שלא קיבלו פרטים על נסיבות מותו. דרסך מת הבוקר מפצעיו לאחר שנפצע קשה בכביש 6 שלשום, מצ"ח תפתח בחקירה, וייערך גם תחקיר פיקודי
איתי בלומנטל, כרמלה מנשה ורועי שרון
13 באוקטובר 2021
09:09
עודכן ב 21:40

שני אחיו של אבבה דרסך, לוחם גולני שמת הבוקר (רביעי) מפצעיו אחרי שקפץ שלשום ממונית נוסעת בכביש 6 סמוך למחלף אייל, הביעו כעס על ששום גורם אינו משתף אותם בנסיבות חקירת מותו של אחיהם. הערב פורסם כי מצ"ח יפתחו בחקירת האירוע וכן ייערך תחקיר פיקודי. 

בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב אמר יעקב דרסך: "אני לא יודע מה קרה, זו הבעיה. אם יודעים את האמת יותר קל לקבל. אני אפילו לא יודע למי לפנות על החקירה. בבית החולים רק אמרו לנו שהייתה תאונה, אבל לא נתנו פרטים".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

יעקב דרסך טוען כי המקרה נובע משבוע בידוד שבו שהה אחיו בנפרד מחבריו לצוות: "אתמול הוא היה במצב נפשי קשה. הוא היה שבוע בבידוד לבד כי מישהו מהצוות שלו היה חיובי לקורונה והוא לא מחוסן. שבוע שלם הוא היה בנפרד מהצוות. לא עשו לו בדיקה, לא כלום. הכול התחיל משם".

מולוגטה דרסך, אח נוסף של אבבה, סיפר בריאיון כי במונית שממנה קפץ אחיו הייתה מצלמה וכי גם כעת עדיין לא הוציאו את הסרטון שבו נראה אחיו קופץ ממנה. "יש מצלמה במונית ולא הוציאו את זה, זה מטריף". הוא סיפר על אחיו ועל כך שלא היו לו מחשבות אובדניות: "הוא היה ילד מדהים, ילד מצויין. היו דברים שלא כשורה, לילד לא היו מחשבות אובדניות. הוא היה במכינה, ילד מצטיין שאהב את החיים והחיים אהבו אותו".

נהגת המונית סיפרה לאחר האירוע כי אספה את דרסך, תושב בית שמש, כשעה לפני התאונה סמוך לעירו, וכי הוא קפץ מן הרכב במהלכה של שיחת טלפון. עד ראייה שנסע אחרי המונית סיפר לכאן חדשות: "קצת לפני מחלף אייל ראיתי חייל במדים שפתח את הדלת של המונית באמצע הנסיעה, הוא ישב במונית מאחור. החייל נפל ונחבט קשה במעקה הבטיחות לצד הכביש, עצרתי את הרכב שלי, גם נהגת המונית עצרה. הזמנתי משטרה ומד"א שהגיעו למקום ולקחו אותו לבית החולים כשהוא עדיין נושם אבל בלא הכרה. 

המשטרה ממשיכה בחקירת האירוע. הלוויתו של החייל תהיה היום בשעה 11:00 בבית העלמין בהר הרצל בירושלים.