ניידות משטרה
צילום: דוברות המשטרה

הממשלה מקדמת: החוקים החדשים למאבק בפשיעה במגזר הערבי

רשות לאומית לטיפול בסוגיית המכרזים והקלה במתן הלוואות יצטרפו להצעת החוק שאושרה אתמול, שמרחיבה את סמכויות המשטרה
סולימאן מסוודה
18 באוקטובר 2021
23:53

הממשלה מקדמת שני חוקים חדשים במסגרת התוכנית למיגור הפשיעה הגואה החברה הערבית - "חוק המכרזים" וחוק שיקל על קבלת הלוואות ושירותים בנקאיים, כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. במסגרת "חוק המכרזים" תוקם רשות לאומית לטיפול במכרזים ברשויות המקומיות הערביות, כדי למנוע מגורמים עברייניים להשתלט על המכרזים. החוק השני, שיקל על קבלת הלוואות, נועד למנוע לקיחת הלוואות מהשוק האפור או השחור - שנשלטים על ידי אירגוני הפשיעה.

את החוקים מקדמים המשרד לביטחון הפנים, המשטרה ומשרד האוצר. החוקים מתמקדים ברשויות המקומיות, שיעבדו בשיתוף פעולה עם הרשות הלאומית לטיפול בסוגיית המכרזים שהקמתה נשקלת. חוקים אלה מצטרפים להצעת החוק של שר המשפטים גדעון סער שאושרה אתמול (ראשון) - שמרחיבה את סמכויות המשטרה לערוך חיפוש בבית גם בלי צו של בית המשפט.

היום בשעות הבוקר דווח על  הנרצח ה-100 בחברה הערבית מתחילת השנה - סלים אחמד חסארמה, בן 44 שמתגורר בכפר בענה שבגליל, שנהרג מירי מכלי רכב שנמלט מהמקום. בראיון לאריה גולן בכאן רשת ב אמר שר המשפטים כי "אנחנו בוחנים חוקים שנוגעים למעצרים ולפרוטקשן. צריך לתת לרשויות אכיפת החוק את הכלים הטובים ביותר להתמודדות עם התופעה".