חסן אבו גריבה

ההתנהלות הבעייתית של הפסיכיאטר החשוד באונס לפני שנעצר: "אף אחד לא ממש מופתע"

חסן אבו גריבה צילם בעבר עובדת שאיתה ניהל קשר אינטימי והראה את הסרטון לעובדים אחרים. בנוסף לא עבר את בחינות ההתמחות הראשונות ועלו תהיות לגבי הידע המקצועי שלו ואם סיים לימודי רפואה. בכירה בבית החולים: "היו לו גם גינונים עברייניים". מנכ"לית מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית: "אם אדם עשה את זה בתחכום תוך כדי ניצול מעמדו הוא אדם שלא עושה את זה בפעם הראשונה"
אסף פוזיילוב
25 באוקטובר 2021
12:00

המשטרה תגיש היום (שני) הצהרת תובע נגד הפסיכיאטר חסן אבו גריבה, בן ה-32 מלקיה, החשוד באונס מלווה של מטופלת במוסד רפואי בבאר שבע. בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב פורסם כי זוהי לא ההתנהלות הבעייתית הראשונה של הרופא, והוא צילם בעבר עובדת שאיתה ניהל קשר אינטימי והראה את הסרטון לעובדים אחרים. 

אבו גריבה החל לעבוד בבית החולים הפסיכיאטרי לאחר שבבית החולים סורוקה עלו תהיות רבות לגבי הידע המקצועי שלו. הוא התקבל לניסיון במוסד בגלל מחסור בכוח אדם ואז עלו תהיות בקרב הצוות הרפואי אם הוא בכלל סיים לימודי רפואה בגלל חוסר ידע מהותי. בנוסף הוא לא עבר פעמיים את בחינות ההתמחות הראשונות.

בכירה בבית החולים אמרה לכאן חדשות: "הוא אדם מאוד גדול פיזית עם חזות מפחידה. היו לו גם גינונים אפילו עברייניים - אף אחד לא ממש מופתע. לא היית רוצה להיתקל בו בסימטה חשוכה". 

מנכ"לית מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בנגב, ליזה ניקולאיצ'וק, שליוותה את המתלוננת, סיפרה בריאיון לקרן נויבך בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב: "היא רצתה להתלונן קצת לפני אבל חששנו למחיר שתשלם. היא לא רצתה שיהיה צו איסור פרסום, רצתה ששמה יפורסם אבל שכנענו אותה לשמור על אנונימיות כי אנחנו מכירות את שיפוטיות החברה, את ההרס שהחשיפה יכולה לעשות לחיים". 

האזינו לריאיון עם ליזה ניקולאיצ'וק

"המחשבה שלה הייתה נכונה, אם האדם הזה מעז לעשות את זה למישהי שליוותה חולה, מה קורה עם המטופלות חסרות היכולת להתלונן?", הוסיפה ניקולאיצ'וק. "היא מאוד רצתה לעשות את העימות ולשחזר במקום הפגיעה. בינתיים מתמודדת בגבורה אבל עדיין מפחדת מה יהיה כששמה יפורסם. אנחנו יודעות שאם אדם עשה את זה בתחכום ומניפולציה תוך כדי ניצול מעמדו זה אדם שלא עושה את זה בפעם הראשונה". 

החקירה נגד אבו גריבה נפתחה בתחילת החודש, לאחר קבלת תלונה של צעירה מהדרום, באמצעות מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בנגב. בית המשפט התיר אתמול את בקשת המשטרה והנפגעת לפרסום את שמו ותמונתו במטרה לעודד אפשרות שנשים אחרות שלכאורה נפגעו ממנו יגישו תלונה. 

מאחורי דלתיים סגורות | האזינו להסכת "עוד יום"