היערכות לכניסת ברלנד לכלא

אליעזר ברלנד נכנס לתקופת מאסר שנייה

ברלנד יישא עונש של חמישה חודשי מאסר לאחר שהורשע בעסקת טיעון בעבירות של קבלת דבר במרמה והלבנת הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. מול כלא אילון מפגינים כמה עשרות מחסידיו • תיעוד חדש חושף כיצד הכשיר ברלנד פגיעה ורצח של ערבים במהלך שיעור לחסידיו
איתי שיקמן, הדס גרינברג וורד פלמן
27 באוקטובר 2021
22:14
עודכן ב 11:29

אליעזר ברלנד שב הבוקר (חמישי) אל בין כותלי בית הכלא והחל לשאת עונש מאסר של חמישה חודשים. בשירות בתי הסוהר ובמשטרה נערכו להגעתו של ברלד כשמחוץ לכלא אילון ברמלה מפגינים כמה עשרות מתומכיו. ברלנד הורשע והודה בעסקת טיעון בעבירות של קבלת דבר במרמה, איום, עבירות מס והלבנת הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. בפועל נגזרה על ברלנד שנת מאסר וחצי, שממנה קוזז זמן מעצרו. ברלנד ייכנס לאגף המלר"ש - המרכז רפואי של שירות בתי הסוהר, תחת השגחה קפדנית.כבר אתמול בערב הפגינו כמה מאות מחסידיו של ברלנד מול הכלא, ללא אירועים חריגים. זוהי כניסתו השנייה של ברלנד לבית הסוהר לאחר שנשא עונש מאסר בגין מעשים מגונים ותקיפה. כניסתו לכלא מגיעה ברקע מעצרים בשבוע האחרון של כמה מאנשי קהילת "שובו בנים" בחשד למעורבותם בפרשת ההיעלמות והרצח של ניסים שטרית ואברהם אדרי.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם אתמול תיעוד שבו נראה ברלנד מכשיר פגיעה ורצח של ערבים במהלך שיעור לחסידיו באילת. בין השאר צוטט ברלנד אומר: "ערבי זה סתם חתול, מה זה גוי? אתה רואה ערבי באילת, זה סתם חתול. אתה יכול לירות בו, אתה יכול לעשות בו מה שאתה רוצה כמו שאתה יורה בחתול, רק שאף אחד לא יראה. אף אחד לא יהיה ברחוב וגמרנו. אבל אם תתגרה בערבי שני כבר יתפסו אותך, ערבי אחד זה לא נורא".

עוד פורסם בחדשות הערב כי במסגרת חקירת פרשת ההיעלמות והרצח לקחה המשטרה את החשודה במעורבות במעשים לדירה שלטענתה, אליה אמרה לשטרית להגיע לפני העלמותו. מחר צפויה המשטרה לבקש להאריך עוד את מעצרם של החשודים בפרשה.