רפואה

חולמת לעלות לארץ: ניתוח הלב שהציל את בת ה-10 מאתיופיה

כשרות ואימה הגשימו סוף סוף את חלומן והגיעו לארץ, אחרי שנים של המתנה באתיופיה, זו לא הייתה העלייה החגיגית שקיוו לה - הן באו לניתוח לב דחוף. בזמן שכאן הרופאים הצילו את חייה של רות, המלחמה בארצה החריפה, וגם הקשר עם אביה ואחיותיה בגונדר השתבש
אוריה אלקיים
11 בנובמבר 2021
23:05
עודכן ב 07:52

כשברקע המלחמה באתיופיה, במחלקת הלב של בית החולים וולפסון נותחה רות, ילדה בת עשר, החיה במחנה הממתינים בגונדר. לארץ היא הגיעה עם אמה אמבנש לצורך ניתוח לב מציל חיים. ההגעה ארצהה תבצעה בסיוע עמותת "הצל ליבו של ילד" המטפלת בילדים ממדינות עולם שלישי. סיפורן הובא בחדשות הערב בכאן 11 אמש (חמישי).

צפו בכתבה

אמבנש, האם, ממתינה שנים ארוכות לעלות ארצה. רוב קרוביה כבר כאן, אך עלייתה ועליית בני משפחתה - מתעכבת. כעת מבקשת אמבנש ובתה רות להישאר בארץ ולהעלות את משפחתן המצומצמת שנותרה באתיופיה. האם ובתה מבקשות להימנע מלהחזירן לאתיופיה בתום תקופת ההחלמה, בייחוד לאור המתרחש במדינה.

בלשכת שרת הפנים הגיבו לידיעה בכאן חדשות: ״מדינת ישראל מאפשרת לאורך השנים, לרבות בתקופת הקורונה שהיתה מורכבת, לילדים ממדינות עולם שלישי כמו אתיופיה ועיראק, בהן המצב קשה מלכתחילה, להגיע לניתוחים מצילי חיים וזאת לאחר התחייבות של כל הגורמים המעורבים כי לאחר הניתוח הילדים ובני משפחתם המלווים אותם חוזרים למדינתם.

"לא נוכל להתייחס לסוגיית אזרחי אתיופיה המוגדרים כ'ממתינים' ולמצב במדינה בפרט כל עוד העניין נידון בין גורמי הממשלה השונים. אין מקום לערבב בין הסגויות השונות בתכלית וחבל שיש המנסים לעשות זאת״