משה חוגג
צילום: פלאש 90

כבר לא חוגג: סימני האזהרה בדרך להסתבכות של בעלי בית"ר

מי אתה משה חוגג? איש עסקים ערכי שמבקש לעשות טוב וגם להרוויח או אדם מניפולטיבי שניצל את תמימותם של אחרים? חן ביאר מארח את עמית תומר ודניאל אלעזר, שמשרטטים את דמותו ופעילותו העסקית של חוגג ואת טיבם של החשדות החמורים נגדו | עוד יום
עוד יום
25 בנובמבר 2021
07:58
עודכן ב 15:49

השם משה חוגג הפך למוכר בציבור הרחב בעיקר ביום שבו רכש את בית"ר ירושלים. עד אותו רגע הוא היה איש עסקים שאת עיקר הונו עשה בתחום החדש של מטבעות דיגיטליים. מהרגע שנכנס לכדורגל הוא הפך למזוהה עם המאבק בגזענות, אבל יחסיו עם הקהל של קבוצתו ידעו בעיקר ירידות, הנסיונות להכניס שותף מהמפרץ כשלו, ושמו החל להיקשר שוב ושוב בטענות למרמה, הונאה והתנהלות לא הוגנת כלפי אלו שביקשו להשקיע בעסקיו.

לפני שבוע בדיוק כל זה עלה מדרגה, משה חוגג נעצר בחשד לביצוע עבירות מרמה במיליוני שקלים וגם בחשד למעורבות בעבירות במין.

כבר לא חוגג | האזינו לעוד יום

בפרק חדש של עוד יום עם חן ביאר התארח דניאל אלעזר, שיעשה סדר בחשדות השונים נגד חוגג, התקדמות החקירה, הארכות המעצר וגיוס עד המדינה. בפרק התארחה גם עמית תומר שראיינה את חוגג, ריאיון עומק שנגע גם בסוגיות הללו, וחלק מהדברים שאמר באותו ראיון נשמעים היום באור חדש לגמרי.

"איפה המשטרה, איפה רשות המסים", שאל חוגג את תומר בריאיון ששודר לפני ארבעה חודשים. חוגג למעשה טען שכל התביעות נגדו הן אזרחיות, ואילו בטענות של התובעים הייתה אמת, רשויות החוק היו כבר מתערבות וחוקרות אותו. ניתן רק להניח שחוגג לא ידע אז שכבר מתנהלת נגדו חקירה סמויה במשטרת ישראל על מרמה והונאה. 

האספקט השני של חקירת חוגג הן החשדות לעבירות מין, שנחשפו בתחקיר של ברוך קרא בחדשות 13. כשהגיעה לביתו של חוגג כדי לראיינו, ראתה תומר איש משפחה "למופת". דמות שונה לגמרי מאלו שהחשדות - גם אלה שבהם הודה, מייחסים לו. "זה עוד משהו שיכול ללמד אותנו על הדמות הזאת, והפער בין כמה שהוא כריזמטי ומשכנע וערכי - לבין מה שבסוף קרה מתחת לפני השטח", מספרת תומר.