הפגישה בין הנדל לרבנים

השר הנדל בפגישה נדירה עם רבנים בכירים: "זה לא נגדכם"

ברקע הקרב על הטלפונים הכשרים, שר התקשורת לבכירים מהמגזר: "רבים בחברה החרדית מחזיקים טלפון לא כשר, אתם רוצים לטמון את הראש בחול?". בשיחה הדגיש בפניהם: "דואגים לכל אזרחי ישראל"
עקיבא ווייס
29 בנובמבר 2021
14:00
עודכן ב 15:04

ברקע הקרב על הטלפונים הכשרים: פגישה נדירה התקיימה היום (שני) בין אדמו"רים, ראשי ישיבות ורבנים בכירים מהמגזר החרדי, ובין שר התקשורת יועז הנדל. השר אמר לרבנים: "מה שאנחנו עושים, לא משנה איך יציירו את זה בתקשורת, זה לא נגד היהדות והחברה החרדית, זה בעדה".

"אני רוצה שיהיה לכם טוב", הוא המשיך. "אני דואג לכל אזרח ישראלי, בין אם הוא מהעדה החרדית, ובין אם הוא מצביע ש"ס או אגודה, על אף שהוא לא קשור אליי פוליטית. למה? כי הוא אזרח ישראלי והוא אח שלי ואני דואג לו. עם ישראל ערב זה לזה, וגם אצלנו יש לא פחות מהחברה החרדית". 

עוד אמר שר התקשורת בפגישה: "רבים בחברה החרדית מחזיקים טלפון לא כשר, אתם רוצים לטמון את הראש בחול?" הנדל אמר בפני הרבנים כי הוא מכבד אותם ומרגיש נוח לשבת איתם ולומר: "אני דואג לילדיי כמו שאתם דואגים לילדיכם, בדיוק באותה המידה. אנחנו צריכים להסתכל על הפרטים, ובסוף הוויכוח האמיתי שנמצא על השולחן הוא איך מתייחסים למדינת ישראל ואם מדינת ישראל יכולה להסדיר את מה שקורה במרחבה". 

שר התקשורת מקדם לאחרונה מהלך שמעורר התנגדות מצד בכירים במגזר החרדי. הוא פועל להגבלת האפשרות של חברות הסלולר לחסום מספרים לקווי טלפון "כשרים", שנמצאים תחת פיקוח של ועדת הרבנים לענייני תקשורת. 

בפגישה היום השתתפו האדמו"ר מוויזניץ, מבכירי האדמו"רים החרדים בישראל; הרב ראובן אלבז, חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס; הרב אליעזר יהודה פינקל, ראש הישיבה הגדולה מיר בירושלים, והרב משה צדקה, ראש ישיבת פורת יוסף.