יהודה דימנטמן
צילום: יאיר קהתי/TPS

הנרצח בפיגוע הירי בחומש: יהודה דימנטמן משבי שומרון

דימנטמן שלמד בישיבת חומש הניח אחריו אישה וילד. הלווייתו תתקיים מחר ב-12:00 בירושלים • אחד מחבריו: "בחור מתוק ומאיר פנים שכיף להיות חבר שלו" • שני תלמידי הישיבה הנוספים שנפצעו קל צפויים להשתחרר בקרוב מביה"ח
כרמל דנגור, איתי בלומנטל ודניאל אלעזר
16 בדצמבר 2021
22:06
עודכן ב 22:30

פיגוע הירי בשומרון: הצעיר שנרצח אתמול (חמישי) בפיגוע בחומש שבצפון השומרון הוא יהודה דימנטמן, תושב שבי שומרון, נשוי ואב לילד. שני חבריו שנפצעו בפיגוע באורח קל צפויים להשתחרר בקרוב מבית החולים מאיר בכפר סבא.

חברו של דימנטמן, אביה אנטמן, שנסע עימו ברכב ונפצע קל, סיפר בבית החולים על יהודה ועל מה שהתרחש בזירת הפיגוע: "יצאנו מחומש וכשבאנו לפנות שמאלה פתאום שמענו צרור יריות. הרגשתי מכה חזקה ביד שמאל וצעקתי לנהג שיסע מהר. מישהו צעק מאחורי באוטו שהוא נפגע בצוואר. התקשרנו לכוחות בדרך. כל האוויר מהגלגלים יצא וביישוב. הוא היה בחור ממש טוב. הוא היה בחור ממש מתוק ומאיר פנים לכל מי שרצה לדבר איתו. יצא לנו הרבה לדבר. בחור שכיף להיות חבר שלו. לא חששנו מאירוע של ירי, לא חשבנו שזה יקרה. קשה לי להאמין שהוא כבר לא איתנו. בדיוק בשיחה האחרונה שלנו היום אז הוא בא אליי כולן מאושר ואמר היום ניצחתי. שאלתי מה קרה והוא ענה שאשתו ביקשה שאשמור על הילד. והוא אמר שהוא שמח שהוא נשאר עם הילד". 

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, ספד לדימנטמן בהודעה שפרסם: "בערב עצוב זה אני מבקש לשלוח את תנחומיי למשפחתו של יהודה דימנטמן הי״ד שנרצח הערב בפיגוע נפשע בשומרון. אני נושא תפילה להחלמת הפצועים. גם ברגעים הקשים האלה עלינו לעמוד איתנים יחד כנגד הטרור הנפשע. אני מחזק את כוחות הביטחון, וסמוך ובטוח שכוחותינו יפעלו בכל דרך ללכידת המרצחים".

לפי החשד, שני מחבלים ארבו לתלמידי ישיבת חומש בשיחים וירו לעבר הרכב שבו הם נסעו מטווח קצר. כוחות רבים מבצעים סריקות במקום בצוד אחר המפגעים, שר הביטחון גנץ שוחח עם הרמטכ"ל כוכבי והתעדכן אודות הפעולות לתפיסתם.

חובשי רפואת חירום במד"א סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו את הרכב בסמוך לשער האחורי של היישוב. במושב האחורי ישב צעיר בשנות ה-20, מחוסר הכרה ועם פצעי ירי בגופו. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה, בסופן נאלצנו לקבוע את מותו. נהג הרכב ונוסע נוסף היו בהכרה מלאה והתהלכו במקום כשהם סובלים מפציעות קלות משברי הזכוכיות. פינינו אותם לבית החולים כשמצבם מוגדר קל".