ניר חפץ ביום השלישי לעדותו, נומבר 2021
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

עורך דינו של חפץ: "כל הקווים נחצו בחקירה שלו"

אילן סופר בריאיון לכאן רשת ב: "ניר שוקל ברצינות לתבוע". על העדות שהסתיימה אתמול: "ציבורים רחבים מבינים היום שהוא לא בא להזיק לנתניהו. בסיום העדות הוא הגיע למשרד שלי, חיבק אותי ובכה"
תמר אלמוג ומוטי גילת
30 בדצמבר 2021
12:12

משפט נתניהו | לאחר שאתמול הסתיימה עדותו של עד המדינה ניר חפץ, עורך דינו אילן סופר אמר היום (חמישי) לכאן רשת ב כי "ניר שוקל ברצינות רבה לתבוע על הדרך שבה נוהלה חקירתו". הוא הוסיף בריאיון לתמר אלמוג ומוטי גילת: "המלצתי לו לחכות, לתת לאבק לשקוע. שמענו שבחקירתו נחצו כל הקווים, אבל ניר אומר שזה לא השפיע על עדותו".

האזינו לריאיון המלא עם עו"ד אילן סופר בכאן רשת ב

"כשהעדות הסתיימה חפץ הגיע למשרד שלי, חיבק אותי ובכה", הוא סיפר. "ציבורים רחבים הבינו שהוא לא בא להזיק לנתניהו. היו הרבה נקודות שגם תומכי נתניהו חשבו שהן לטובתו. יותר מבינים שהוא בא לבצע את תפקידו, הוא לא בא להזיק". 

הוא המשיך ואמר: "היום כולם מבינים שחפץ, בין אם זה טוב להגנה או לתביעה, העיד עדות אמת, וזו המשימה שעמדה לנגד עיניו. הדברים המרכזיים בעדותו לא קועקעו, מה שאמר בעדות הראשית נותר עומד על תילו. בסך הכול אנחנו שבעי רצון". 

אתמול אמר חפץ לכאן חדשות בתום החקירה הנגדית: "אבן ירדה לי מהלב. במשך חמישה שבועות עמדתי כאן על הדוכן. זה היה עול לא פשוט. אני מקווה שהצלחתי לסייע לבית המשפט להגיע לחקר האמת". על השאלה איך היה לראות את בנימין נתניהו מולו באולם השיב חפץ, שהיה יועץ התקשורת של ראש הממשלה לשעבר: "זה היה קשה כמו קריעת ים סוף, אבל השתדלתי להסתכל בעיני השופטים או מי שחקר אותי ולהיות צמוד לאמת". 

עדותו של חפץ העלתה כותרות רבות, ובסופה הדעות חלוקות בנוגע לשאלה את מי היא שירתה יותר - את ההגנה הוא התביעה. בעדותו סיפר על התעסקות אינטנסיבית של נתניהו בענייני תקשורת ובניסיונות התערבות של בני משפחתו בנושא. לצד זאת הוא טען שמעולם לא קיבל הוראה מנתניהו להעביר מסר בתחום הרגולטורי לשאול אלוביץ' והוסיף ששניהם לא חשבו שהם מבצעים משהו פלילי. 

מה אכפת לשופטים מפרשת המגנומטרים? | עוד יום