התעללות בילדה - אילוסטרציה
צילום: שאטרסטוק

העליון הרשיע באונס בת 4 אדם שזוכה במחוזי

בית המשפט קיבל את ערעור המדינה והתיק של אברהם לשם שאנס את הילדה ליד בית כנסת בירושלים לפני שנתיים יוחזר למחוזי לקבלת גזר הדין
ורד פלמן ואמוץ שפירא
13 בינואר 2022
15:34

בית המשפט העליון קיבל היום (חמישי) את ערעור המדינה על זיכויו של אברהם לשם מאונס של ילדה בת ארבע וחצי סמוך לבית כנסת בירושלים לפני שנתיים. בית המשפט המחוזי בירושלים זיכה את לשם מאונס והרשיע אותו במעשים מגונים ובמעשה מגונה בפומבי וגזר עליו מאסר של שלוש שנים וחצי.

השופטים בבית המשפט העליון קבעו כי אי אפשר לפרש את עדותה של הילדה באופנים שונים וכי מעדותה עולה כי היה מעשה אונס. התיק יוחזר כעת לבית המשפט המחוזי כדי שיגזור את עונשו של לשם.

משפחת הילדה בירכה על החלטת העליון: "דינם של עברייני מין סדרתיים כמו אברהם לשם הוא מאחורי סורג ובריח לשנים ארוכות וטוב עשו בית המשפט העליון בהחלטתו, והפרקליטות בבחירתה להגיש את הערעור, כי חשוב להקדיש למקרים אלו את תשומת הלב הראויה והעונשים המתאימים. מכאן מוטלת האחריות על בית המשפט המחוזי בירושלים לקצוב את העונש החמור הרלוונטי, לנטיעת תקווה בכל נפגעי עבירות המין, כי המערכת מסוגלת להגן עליהם ולהתחשב במצבם".

במשפחה מציינים כי השנים שעברו מאז המקרה היו ארוכות ומורכבות. "אנחנו לא מאחלים זאת לאף אחד, כמונו ישנן משפחות רבות וקורבנות רבים נוספים, וחשוב לנו לחזק את נפגעי עבירות מין למצוא את הכוחות להגיש תלונה - כי תלונה מונעת את הפגיעה הבאה, ויחד נעשה כל שביכולתנו למנוע את את החוויות האלו מאחרים בעתיד".