-
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של אריה דרעי

"הכרטיס של דרעי": הסרטון של ש"ס שמעורר סערה ברשת

דווקא בזמן שיו"ר ש"ס נמצא במלון בשוויץ, בחשבונות הרשתות החברתיות שלו פורסם סרטון שמציג אותו כנציג העניים. ואם הסצנה הייתה נראית לכם מוכרת, אתם לגמרי צודקים
עקיבא נוביק
30 בינואר 2022
03:33

בצאת השבת עלה בעמודי הרשתות החברתיות של יו"ר ש"ס אריה דרעי סרטון בצירוף המילים "ממשלה שמרעיבה ילדים - אין לה זכות קיום". בסרטון שאורכו כמעט 90 שניות, נראים אם ובנה עורכים קניות, אולם האם מסרבת לרכוש לבנה בקבוק קולה או צלחות חד-פעמיות, בגלל "המחירים של ליברמן". זאת, בעוד שנראה במקום לקוח שמעמיס לעגלת הסופר שקים למזון חתולים.

כשהם מגיעים לקופה, מסרבת הקופאית לקבל מהאם "כרטיס של דרעי", והסכום המזומן אינו מספיק לתשלום. כשעליה לוותר על מצרכים בסיסיים, הלקוח שנראה קודם לכן משוחח בטלפון אומר: "עכשיו יש תקציב לחתולים, זה משתלם". לבסוף אומר הקריין: "ממשלה שמרעיבה ילדים ומעלה מחירים - אין לה זכות קיום".

מלבד כמות הלייקים הנכבדת, זכה סרטון התעמולה של ש"ס לתגובות רבות ברשתות החברתיות. לעקיבא נוביק הסצנה הייתה מוכרת מדי. אולי בגלל שהוא במקרה צפה בסדרה המצליחה "עוזרת בית" (Maid) שעלתה באוקטובר האחרון בנטפליקס.

היו מי שהתמקדו באיך נראה ציוץ כזה בעמוד הטוויטר של מי שמבלה כעת בבית מלון בשוויץ.

שאול אמסטרדמסקי שלנו תהה על הכרטיס הממותג: "כרטיסים של דרעי? למה שלא תקרא לזה ׳שוחד הבחירות של דרעי׳ וזהו? יותר קליט, יותר מדויק".

ולא רק הוא התעכב על הכרטיס:

עם כל זאת, היו מי שהזכירו שהוא לא הפוליטיקאי היחיד שמציג עצמו דואג לעניים במפגן של חוסר מודעות עצמית.