שיחות הגרעין בווינה

באופן נדיר: שליח ישראלי נשלח לווינה בזמן שיחות הגרעין

השליח הישראלי הוא סמנכ"ל אסטרטגיה במשרד החוץ. באיראן הגיבו: "הנוכחות הגלויה והבלתי צפויה של הציונים היא גורם מעכב". רה"מ בנט שיגר מסר מבחריין: "אנחנו באותו צד שבחר תקווה על פני עוינות"
עמיחי שטיין
15 בפברואר 2022
17:39

באופן נדיר, גורמים ישראלים נמצאים היום (שלישי) בווינה בזמן שיחות הגרעין, והם נפגשים עם גורמים המעורבים בשיחות. השליח הישראלי הוא סמנכ"ל אסטרטגיה במשרד החוץ יוש זרקא. באיראן הגיבו לכך וכתבו: "הנוכחות הגלויה והבלתי צפויה של הציונים בווינה היא ללא ספק גורם מעכב להתקדמות במשא ומתן בתנאים הרגישים הנוכחיים".

ראש הממשלה נפתלי בנט, שמבקר בבחריין, נאם היום בפני צעירים מקומיים ושיגר מסר לאיראן: "אנחנו אולי חיים בתרבויות שונות, אנחנו אולי מקיימים מנהגי דתות שונים, אבל למעשה - אנחנו באותו צד. אנחנו באותו צד שבחר תקווה על פני עוינות, והזדמנויות על פני בעיות. אנחנו צריכים לעצב את המדיניות ולא לתת לאחרים, שקרובים אלינו, לעצב את המציאות".

שגריר רוסיה למוסדות האו"ם בווינה והנציג הרוסי לשיחות הגרעין מיכאיל אוליאנוב נפגש היום עם אנשי משרד החוץ המוצבים בעיר ובמוסדות האו"ם. בריאיון מיוחד שהתפרסם הבוקר בעיתון הבחרייני אל-איאם, הבהיר בנט כי "איראן פועלת להרוס את המדינות המתונות ולהציב במקומן ארגוני טרור".