זירת הפיגוע
צילום: אי-פי

מפקד מרחב נגב במשטרה: נקבל תגבור של 300 שוטרים

בריאיון לגאולה אבן-סער, סיפר תנ"צ נחשון נגלר שהמחבל אבו אל-קיעאן הגיע ממשפחה נורמטיבית, ואחרי מאסרו עבד במאפייה - לא היה מוכר למשטרה לפני הפיגוע ופעל לבד. על תגבור הכוחות אמר: עברנו מהגנה להתקפה • נכון לעכשיו, עליית יהודים להר הבית ברמדאן תתקיים כרגיל
השבוע עם גאולה
25 במרץ 2022
21:20

טרור בבירת הנגב: שלושה ימים לאחר הפיגוע המזעזע בבאר שבע, מפקד מרחב הנגב במשטרה, תנ"צ נחשון נגלר, סיפר על התקדמות החקירה. בריאיון לגאולה אבן-סער בכאן 11 הערב (שישי) אמר נגלר שהמחבל פעל לבד, והוסיף: "כשבודקים בדיעבד, לא עלו סימנים מחשידים בנוגע לאיש הזה, שבכוונתו לבצע פיגוע". 

נגלר סיפר שהמחבל, שריצה עונש מאסר על כוונה להצטרף לדאעש, לא היה מוכר למשטרה. "הוא בא ממשפחה נורמטיבית", סיפר. על מעצר אחיו של המחבל אמר נגלר שמדובר בחקירה המנוהלת על ידי השב"כ, אליה אינו יכול להתייחס. 

"תיגברנו את באר שבע בכוח משימה של יס"ם נגב עוד לפני הפיגוע, בלוחמים הכי טובים שלנו. גם כשהפריסה היא רחבה בשטח, לא יהיה שוטר בכל פינת רחוב", אמר תנ"צ נגלר. "מרחב הנגב הולך לגדול בשנה הקרובה בעוד 300 שוטרים, זה לא דבר של מה בכך. עברנו מהגנה להתקפה". 

עליית יהודים להר הבית ברמדאן - כרגיל | סולימאן מסוודה

בדיונים שמתקיימים בין המשטרה והמל״ל הוחלט בשלב הזה לאפשר כניסת מבקרים יהודים להר הבית בצורה רגילה במהלך חודש רמדאן. בשבוע הבא יתקיים דיון נוסף בראשות ראש הממשלה שבו הוא יקבל את ההחלטה הסופית.

במקביל, במערכת הביטחון סבורים כי המצב בירושלים פחות מתוח מאותה תקופה אשתקד - ואין סיבה להטיל מגבלות בירושלים, כגון הגדרות בשער שכם. עיקר המאמצים מתמקדים באיתור מסיתים ברשת ותגבור כוחות בשטח, שתוגברו לאחר הפיגועים האחרונים בירושלים.