-

אחרי הפיגוע בב"ש: בדואים נוטעים עצים עם דגלי פלסטין

הנטיעות נערכו מזרחית לב"ש לרגל יום האדמה - באזור שבו נעקרו עצי קק"ל. באירוע השתתפו ח"כים מהרשימה המשותפת - ח"כים מרע"ם לא נכחו במקום. גם ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, השייח ראא'ד סלאח, וסגנו השתתפו באירוע
איציק זוארץ וסולימן מסוודה
26 במרץ 2022
17:18
עודכן ב 18:43

ארבעה ימים אחרי הפיגוע המשולב בבאר שבע: בדואים ביצעו נטיעות בנגב היום (שבת) עם דגלי פלסטין, במקום שבו נעקרו עצי קק"ל. אירוע הנטיעות אירע סמוך ליישוב סעווה, מזרחית לבאר שבע, ונערך לרגל יום האדמה. את האירוע יזמה ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל והרשימה המשותפת.

העץ הנפיץ: הנטיעות שהבעירו את הנגב | עוד יום

יו"ר המפלגה איימן עודה הגיע לאירוע, בנוסף לשייח' ראא'ד סלאח, מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית. חברי כנסת מרע"ם לא לקחו חלק באירוע. עם זאת, לפי התיעודים מהמקום נראה שאין קשר בין חברי המשותפת שהשתתפו באירוע, למוקדים בהם הציבו דגלי פלסטין יחד עם הנטיעות. 

השר עיסאווי פריג' ממרצ הגיב לאירוע, ואמר בריאיון לליאת רגב בתוכנית מעבירים לראשון בכאן רשת ב: "אני לא רוצה לראות דגלי חמאס ולא דגלי פלסטין, רוצה לראות את דגלי הדו קיום. אסור לנו להעצים את המקרים האלו. יש בעיה בנגב, צריך לפתור אותה". השר לשיתוף פעולה אזורי התייחס גם לפסגה המדינית שצפויה בישראל מחר והוסיף כי "שיתוף הפעולה האזורי מקבל תפנית, ואנחנו חייבים לנצל אותה לכיוונים חיוביים שיכללו גם את הצד הפלסטיני". 

האזינו לריאיון המלא עם השר עיסאווי פריג' בכאן רשת ב

בחודש ינואר מאות תושבים בדואים התפרעו והגיבו באלימות בעקבות נטיעות שבוצעו על ידי הקרן הקיימת באזורים שונים בנגב, שמוגדרים אדמות מדינה. גם בסיעת רע"ם הגיבו לאותן נטיעות באופן חריג והחרימו את ההצבעות בכנסת באותם ימים. הדבר גרם לממשלה להכריז על השהיית מבצע הנטיעות. לפני כשבועיים פורסם בכאן חדשות ששר הבינוי והשיכון זאב אלקין החליט שבקרוב יחזרו הנטיעות באזור.