פסטיבל קאן סדרות, הערב

הזוכה הגדולה של פסטיבל קאן סדרות - "שעת אפס" של כאן 11

הסדרה הישראלית זכתה בפרס לסדרה הטובה ביותר ובפרס השחקנית הטובה ביותר • מנכ"ל תאגיד השידור הישראלי אלדד קובלנץ: "רק התחלנו"
דורית אסרף מזרחי
06 באפריל 2022
22:39
עודכן ב 23:26

הישג ענק לתאגיד השידור הישראלי "כאן" בפסטיבל קאן סדרות: סדרת הדרמה "שעת אפס" זכתה הערב (רביעי) בשני פרסים - לסדרה הטובה ביותר ולשחקנית הטובה יותר, בה זכתה מיה לנדסמן. לאחר הזכייה בפרס מסר מנכ"ל כאן, תאגיד השידור הישראלי, אלדד קובלנץ: "רק התחלנו". לנדסמן, יחד עם יוצרי הסדרה דקלה קידר ואיתן צור, הגיבו לזכייה וסיפרו לכאן חדשות: "אנחנו מאושרים וגאים, זה מטורף. אנחנו המומים, לא מאמינים שזה קרה". 

שר התרבות והספורט חילי טרופר בירך על הזכייה: "היצירה הישראלית ממשיכה להסב גאווה עצומה למדינת ישראל. כל הכבוד! גאים בכם ומחכים לחגוג יחד איתכם בישראל״. 

"שעת אפס" היא הסדרה הישראלית היחידה שהתמודדה בפסטיבל, מול 10 סדרות אחרות מרחבי העולם. במרכז הסדרה, עימות בין מורה ותלמידה בשיעור אזרחות הופך לכדור שלג שתוצאותיו הרסניות הן על עולמם האישי, הן על המציאות הישראלית העכשווית והטעונה. בסדרה, שאותה כתבה ויצרה דקלה קידר וביים איתן צור, משתתפים מלבד לנדסמן גם דורון בן-דוד, עלמה זק, עירית קפלן, דביר בנדק, לב (לייב) לוין, אמיר בנאי ועוד.

פסטיבל הסדרות הבינלאומי של קאן CANNES SERIES, שמתקיים מאז 2018, נחשב לאחד מאירועי הטלוויזיה החשובים והמובילים בתעשייה ומציג סדרות טלוויזיה מרחבי העולם. בפסטיבל הראשון התמודדו שתי סדרות ישראליות - "מיגל" של הוט ו"בשבילה גיבורים עפים" של קשת 12, שאף זכתה אז בפרס לסדרה הטובה ביותר.

בשנת 2019 התמודדה בפסטיבל הסדרה "נחמה" של הוט, במסגרתה זכה יוצר הסדרה רשף לוי בפרס לשחקן הטוב ביותר. בשנת 2020 התמודדה בפסטיבל הסדרה "לאבד את אליס" של הוט. בספטמבר 2021 התמודדו בפסטיבל הסדרות "ילדות סכסכניות" של הוט והסדרה "עלומים" ששודרה בכאן 11.